Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kajetan KajetanowiczMateriały prasowe / kajto.pl / Na zdjęciu: Kajetan Kajetanowicz

WRC3. Rajd Meksyku. Dwa oesowe zwycięstwa Kajetana Kajetanowicza. Polak tuż za podium

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Kajetan Kajetanowicz ma za sobą piątkowy etap w Rajdzie Meksyku. Kierowca Lotos Rally Team, po tym jak wygrał szósty oes, dobrze zaprezentował się też w drugiej pętli, wygrywając kolejny z odcinków. W klasyfikacji generalnej rajdu jest tuż za podium.

Debiut w Rajdzie Meksyku ma słodko-gorzki smak dla Kajetana Kajetanowicza. Polak od początku imprezy musiał się zmagać z awarią elektroniki w swojej Skodzie Fabii R5 evo. Ponieważ nie udało mu się na czas zlokalizować źródła usterki, na pierwsze oesy wyjechał w niepełni sprawnym samochodem.

- Z elektronicznymi problemami zawsze tak jest, trudno je zdiagnozować - mówił kierowca Lotos Rally Team o swoich przygodach w Rajdzie Meksyku.

Mimo problemów, Kajetan Kajetanowicz wraz z pilotem Maciejem Szczepaniakiem był w stanie wygrać szósty oes w klasyfikacji WRC3. - To pozytywne, że potrafiliśmy wygrywać odcinki specjalne, ale na pewno nie jest satysfakcjonujące. Cały czas mamy problemy z samochodem - dodał ustronianin.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

W popołudniowej pętli Kajetanowicz dołożył do swojej kolekcji kolejny oesowy triumf - tym razem był najlepszy na odcinku numer dziewięć. Dwukrotnie też meldował się na podium oesów, co dało mu awans na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej imprezy. To ogromny sukces, biorąc pod uwagę jego problemy z rajdówką.

- Jesteśmy na nogach i w samochodzie już kilkanaście godzin, przyznam, że trochę zmęczeni. Cały zespół spisuje się jednak bardzo dobrze, stara się rozwiązać problemy techniczne. Działamy, ale nie jest łatwo. Wtedy, gdy samochód nie ma mocy, trzeba szanować prędkość. Z drugiej strony brakuje jej, by wyciągnąć go z poślizgu. Na jednym odcinku mieliśmy do pokonania beczkę. Zazwyczaj świetnie sobie radzimy w takich miejscach, na przykład na Barbórce. Tutaj brakowało mocy, by zakręcić się na jeden raz. Takie sytuacje nas hartują - stwierdził trzykrotny mistrz Europy.

Sobota w Rajdzie Meksyku składa się z dziewięciu prób i jest o niespełna kilometr dłuższa niż ta, którą kierowcy mieli do przejechania w piątek.

- Patrzymy z uśmiechem w przyszłość. Myślę, że tak trzeba uczynić, ponieważ jesteśmy w Meksyku - na rajdzie, który ma wielkie tradycje. Rywalizujemy na kultowych odcinkach specjalnych, w świetnej atmosferze tworzonej przez lokalnych fanów. Ludzie kochają ten rajd - zakończył Kajetanowicz.

Rajd Meksyku - WRC3 - wyniki po 12. oesie - TOP7:

PozycjaKierowcaSamochódCzas/strata
1.Marquito BulaciaCitroen C3 R51:29.03.5
2.Emilio FernandezSkoda Fabia R5 evo+2.45.5
3.Ricardo TrivinoSkoda Fabia R5+4.13.5
4.Kajetan KajetanowiczSkoda Fabia R5 evo+8.25.2
5.Gianluca LinariFord Fiesta R5+23.01.6
6.Daniel McKennaSkoda Fabia R5+56.04.2
7.Benito GuerraSkoda Fabia R5+1:17.44.5


Czytaj także:
Wyścigi F1 w Bahrajnie i Wietnamie przełożone
Czternastu pracowników McLarena w kwarantannie

Czy Kajetan Kajetanowicz stanie na podium WRC3 w Rajdzie Meksyku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL