Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kajetan KajetanowiczMateriały prasowe / kajto.pl / Na zdjęciu: Kajetan Kajetanowicz

WRC3. Rajd Meksyku. Dwa oesowe podia Kajetana Kajetanowicza. Polak ciągle w grze

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Za nami pierwsza sobotnia pętla w Rajdzie Meksyku. W niej bardzo dobrze zaprezentował się Kajetan Kajetanowicz. Polak, mimo ciągłych problemów z elektroniką w samochodzie, dwukrotnie kończył oesy na podium.

Kajetan Kajetanowicz od pierwszego dnia zmaga się z awarią elektroniki w swoim samochodzie, przez co nie dysponuje pełnią mocy w Skodzie Fabii R5 evo. Mimo to, jeszcze w piątek był w stanie wygrać dwa oesy i uplasować się na czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej WRC3.

Sobotnią pętlę załoga Lotos Rally Team zaczęła równie udanie, bo do swojego dorobku dołożyła dwa kolejne oesowe podia. Dzięki temu umocniła się na czwartej pozycji w "generalce" i ciągle może marzyć o podium w Rajdzie Meksyku.

- Trwa najdłuższy dzień w rajdzie. Jeździmy po trochę szybszych odcinkach z większą liczbą prostych, więc dla naszego samochodu jest niestety trudniej, ale pomimo tego staram się czerpać radość z jazdy, zwłaszcza przy jeździe w dół. Próbuję patrzeć na pozytywy. W dodatku trzeba być nieustannie skoncentrowanym - powiedział Kajetanowicz po piętnastym oesie.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: Piękny gol i wpadka. W Ameryce Południowej nie ma nudy

Co ważne, Kajetanowiczowi udało się uniknąć błędów na trasie, a ustronianin po raz pierwszy mierzy się z realiami Rajdu Meksyku.

- Jeden z naszych konkurentów, Benito Guerra, uderzył gdzieś na ostatnim odcinku i stracił prawie dwie minuty. To miejscowy kierowca, który jechał już 12 razy w tym rajdzie, a nawet jemu przytrafiają się błędy. Już w piątek wspominałem, że w naszej sytuacji musimy o wiele bardziej szanować prędkość. Co zakręt uczę się pokory, zwłaszcza gdy wjeżdżamy w górę. Dwa razy skończyliśmy odcinek na podium, ale powinniśmy być szybsi, gdyby samochód miał swoją normalną moc - dodał trzykrotny rajdowy mistrz Europy.

Kajetanowicz ma nadzieję, że jego mechanicy w końcu znajdą źródło usterki, choć w przypadku problemów z elektroniką bywa to czasochłonne. - Zespół ciężko pracuje, aby usprawnić nam rajdówkę. Nie tylko my mamy problemy, ale takie są rajdy. Uczą pokory, cierpliwości i pozytywnego myślenia - zakończył ustronianin.

Druga sobotnia pętla zakończy się w nocy naszego czasu.

Rajd Meksyku - WRC3 - wyniki po 15. oesie - TOP7:

PozycjaKierowcaSamochódCzas/strata
1.Marquito BulaciaCitroen C3 R52:13.04.7
2.Emilio FernandezSkoda Fabia R5 evo+3.23.5
3.Ricardo TrivinoSkoda Fabia R5+4.01.0
4.Kajetan KajetanowiczSkoda Fabia R5 evo+8.47.0
5.Gianluca LinariFord Fiesta R5+27.28.8
6.Daniel McKennaSkoda Fabia R5+57.34.4
7.Benito GuerraSkoda Fabia R5+1:17.57.6


Czytaj także:
Wyścigi F1 w Bahrajnie i Wietnamie przełożone
Czternastu pracowników McLarena w kwarantannie

Czy Kajetan Kajetanowicz stanie na podium WRC3 w Rajdzie Meksyku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL