Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kajetan KajetanowiczMateriały prasowe / kajto.pl / Na zdjęciu: Kajetan Kajetanowicz

WRC3. Rajd Meksyku. Kajetan Kajetanowicz na czwartym miejscu. Polak pracuje nad powrotem do domu

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Kajetan Kajetanowicz ukończył Rajd Meksyku na czwartym miejscu w klasyfikacji WRC3. Impreza została przedwcześnie zakończona z powodu pandemii koronawirusa. Ustronianin musi teraz rozwiązać problem związany z powrotem do Polski.

Kajetan Kajetanowicz rozpoczął nowy sezon WRC występem w Rajdzie Meksyku. Równocześnie ustronianin po raz pierwszy korzystał ze Skody Fabii R5 evo, którą zamierza przejechać ten rok na trasach mistrzostw świata. Początek okazał się być słodko-gorzki.

Od pierwszego oesu załoga Lotos Rally Team musiała mierzyć się z usterką elektroniki, przez którą nie była w stanie dysponować pełnią mocy. W takich warunkach Kajetanowicz i tak wygrał dwa oesy, dorzucił też do swojego dorobku kilka oesowych podiów.

- Rajd Meksyku zakończył się wcześniej. W obliczu pandemii, która panuje na całym świecie uważam, że to słuszna decyzja. Musimy myśleć przede wszystkim o bezpieczeństwie i zdrowiu całego społeczeństwa. Byliśmy na to gotowi. Jesteśmy profesjonalistami i w czasie rajdu nie mówiliśmy o tym za dużo, ale przestrzegaliśmy wszelkich zasad, przede wszystkim higieny. Zrobiliśmy to, co mogliśmy zrobić - powiedział Kajetanowicz, który w WRC3 został sklasyfikowany na czwartym miejscu.

ZOBACZ WIDEO: Prezes Orlenu o wspieraniu sportowców. "Nie chodzi tylko o wizerunek i biznes"

Rajd Meksyku został skrócony wcześniej, gdyż w tej chwili kolejne państwa zamykają albo już zamknęły granice w związku z pandemią COVID-19. Taka decyzja ma pomóc kierowcom w sprawniejszym powrocie do domu. Ponieważ Polska już to zrobiła, dla Kajetanowicza oznacza to spory problem.

- Skończyliśmy rajd i myślę, że przed nami kolejne wyzwanie, jak dostać się do naszych rodzin i przyjaciół. Liczymy jednak na to, że to również uda się z powodzeniem. Zawsze dążę do tego, aby być lepszym, nawet jeśli wygrywam. Ten rajd po raz kolejny pokazał, że potrafimy radzić sobie w trudnych sytuacjach. Rajdy uczą życia i pokory. Zdobyliśmy sporo doświadczenia w kultowym rajdzie, w pięknej i niezwykłej atmosferze, to coś niesamowitego. Chciałbym tu kiedyś wrócić - dodał kierowca LOTOS Rally Team.

Po zwycięstwo w klasyfikacji WRC3 sięgnął Marco Bulacia Wilkinson. Polak stracił do niego niespełna 14 minut.

Rajd Meksyku - WRC3 - wyniki - TOP5:

PozycjaKierowcaSamochódCzas/strata
1.Marquito BulaciaCitroen C3 R53:01.25.1
2.Emilio FernandezSkoda Fabia R5 evo+4.11.1
3.Ricardo TrivinoSkoda Fabia R5+7.48.9
4.Kajetan KajetanowiczSkoda Fabia R5 evo+13.59.3
5.Benito GuerraSkoda Fabia R5+1:20.02.9Czytaj także:
Wyścigi F1 w Bahrajnie i Wietnamie przełożone
Czternastu pracowników McLarena w kwarantannie

Czy jesteś zadowolony z jazdy Kajetana Kajetanowicza?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL