Najnowsze Wyniki/Kalendarz
oes na Rajdzie PolskiMateriały prasowe / rajdpolski.pl / Na zdjęciu: oes na Rajdzie Polski

Rajd Polski zagrożony. Przełożono już dwie rundy mistrzostw Europy

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Zaliczany do mistrzostw Europy Rajd Polski może nie odbyć się ze względu na pandemię koronawirusa. Organizatorzy odwołali już dwie rundy czempionatu, a kolejne dwie stoją pod znakiem zapytania.

Dwie pierwsze rundy rajdowych mistrzostw Europy miały odbyć się na Azorach oraz Wyspach Kanaryjskich. Jednak ze względu na zagrożenie epidemiczne związane z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa, obie imprezy zostały przełożone. Wiadomo, że Rajd Azorów odbędzie się w dniach 17-19 września.

Po tym, gdy władze zdecydowały się na wprowadzenie dokładnych kontroli osób podróżujących pomiędzy Europą i archipelagiem, odwołano też Rajd Wysp Kanaryjskich. Nowy termin tej imprezy nie został jeszcze ustalony.

Wszystko wskazuje na to, że to nie koniec zmian w kalendarzu mistrzostw Europy. Jak przekazało RMF FM przełożone mogą być dwie kolejne rundy ERC, które mają zostać na Łotwie (29-31 maja) oraz w Polsce (26-28 czerwca). Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA) nie podjęła jeszcze ostatecznych decyzji. 

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Europy (ERC) mają składać się z ośmiu rund, ale nie jest wykluczone, że ze względu na pandemię koronawirusa i brak terminów, nie zostaną rozegrane wszystkie zaplanowane imprezy. 

Czytaj także:
F1. Toto Wolff i Lawrence Stroll nieobecni na naradzie. Mercedes opuści stawkę?
F1. Koronawirus. Sezon nie ruszy nawet w czerwcu? Szef Grand Prix Francji ma spore wątpliwości

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Szalenie trudna sytuacja w światowym sporcie. "Nie ma rozgrywek, nie ma kibiców, nie ma pieniędzy"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL