Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jari-Matti Latvala Materiały prasowe / Red Bull / Na zdjęciu: Jari-Matti Latvala

Rajdy. Jari-Matti Latvala ma problemy. Fiskus skonfiskował mu majątek

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Jari-Matti Latvala na celowniku fińskiego fiskusa. Kierowca rajdowy miał unikać płacenia podatków. Urząd skarbowy twierdzi, że Latvala jest winień państwu 5-6 mln euro. Dlatego skonfiskował kolekcję jego samochodów i zajął nieruchomości 35-latka.

Jari-Matti Latvala przed tym sezonem WRC stracił miejsce w fabrycznym zespole Toyoty, ale to wcale nie musi być najgorsza wiadomość dla fińskiego kierowcy. Jego finansami zainteresował się bowiem fiskus. Urząd skarbowy w Finlandii twierdzi, że 35-latek oszukał państwo na kwotę 5-6 mln euro i zajął mu majątek.

- Mogę potwierdzić, że faktycznie do tego doszło. Fiskus skonfiskował niektóre z moich samochodów, zajął też moje nieruchomości. Zaskoczyło mnie to i jestem zdziwiony takim obrotem sprawy. Jednak urząd postępuje zgodnie z procedurami - powiedział Latvala w fińskich mediach.

Latvala w roku 2009 przeprowadził się do Monako, aby uniknąć płacenia podatków. Jednak władze kraju uważają, że kierowca więcej czasu w ciągu roku spędza w
ojczyźnie, przez co powinien zapłacić podatek od zarobionych pieniędzy.

ZOBACZ WIDEO: Orlen szuka następców Kubicy. Umowa z Alfą gwarantuje młodym Polakom szkolenie

Postępowanie fiskusa dotyczy wydarzeń od 2014 roku, bo poprzednie uległy przedawnieniu. Wstępnie urząd skarbowy oszacował, że Latvala powinien zwrócić państwu 5-6 mln euro. Fin zapowiada jednak złożenie odwołania od tej decyzji.

- Urząd skarbowy bada moje sprawozdania od kilku lat. Spór jest w toku, ale zapłaciłem część spornej kwoty, aby wykazać chęć współpracy. Dlatego decyzja władz o konfiskacie majątku była dla mnie taką niespodzianką - wyjaśnił Latvala.

Gdy Latvala był kierowcą fabrycznej ekipy Toyoty, jego kontrakt miał opiewać na kwotę 1-1,5 mln euro rocznie plus premie. W tym sezonie Fin miał wystartować w niepełnym wymiarze w sezonie WRC, ale koronawirus storpedował jego plany.

Czytaj także:
George Russell domaga się transferu do Mercedesa
Mercedes ma trafić na sprzedaż

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL