Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Colin McRae za kierownicą Subaru / Colin McRae za kierownicą Subaru

Subaru Impreza Colina McRae wystawiona na sprzedaż

Maciej Rowiński
Maciej Rowiński
Gratka dla rajdowych pasjonatów z grubym portfelem. W październiku na licytację trafi legendarne Subaru Impreza WRC, którym Colin McRae ścigał się na odcinkach specjalnych.

Auto jednego z najsłynniejszych kierowców rajdowych świata zostało wycenione na 175 000 funtów. "Muszę szybko zagrać w lotto. Marzenie..." - napisał na Facebooku Maciej Kot, polski skoczek narciarski a jednocześnie wielki kibic rajdów samochodowych.

Pierwszy egzemplarz Subaru Impreza WRC, który został zbudowany przez Prodrive w 1997 roku trafi na licytację domu aukcyjnego H&H. Aukcja odbędzie się 14 października w Imperial War Museum. Za niebieskim Subaru z żółtym logotypem 555 stoi kawał rajdowej historii. Sezon 1997 był ostatnim, w którym japoński producent wywalczył mistrzostwo konstruktorów WRC.

Po 1997 roku, Prodrive sprzedał auto włoskiemu zespołowi, startującemu w krajowych mistrzostwach. Później auto trafiło na rajdowe trasy w Irlandii, aż w końcu właściciel właściciel wysłał je na emeryturę, zamykając w garażu. Po latach, razem z Prodrive odrestaurował legendarną Imprezę do stanu idealnego. 14 października każdy fan rajdów i Colina będzie mógł wziąć udział w licytacji Subaru Imprezy WRC. Cena wywoławcza 175 000 funtów.

Auto Colina idzie na sprzedaż! 󾍕󾍐 Musze szybko zagrać w lotto :D marzenie... 󾌧 http://www.classicandperformancecar.com/subaru/impreza/4875/colin-mcrae-prodrive-subaru-impreza-heads-to-auction

Posted by Maciej Kot on 24 września 2015

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL