Najnowsze Wyniki/Kalendarz
AFP

Tragedia na Dakarze, środowy etap odwołany

Andrzej Prochota
Andrzej Prochota
Na dojazdówce z mety wtorkowego etapu miało miejsce osunięcie gruntu, co skomplikowało sytuację zawodników. Organizatorzy poinformowali także o śmierci trzech mieszkańców wioski Volcano. Dlatego postanowiono odwołać etap.

Dziewiąty etap Rajdu Dakar miał mieć 406 kilometrów odcinka specjalnego i 570 kilometrów dojazdówki. Jednak osunięcie gruntu na mecie wtorkowego etapu oraz śmierć trzech mieszkańców wioski Volcano spowodowało, że organizatorzy podjęli decyzję o odwołaniu środowych zmagań.

W związku z osunięciem gruntu nie wszystkie załogi zdołały dojechać do biwaku i zostały one skierowane inną drogą, gdzie do przejechania było dodatkowo 200 kilometrów. Dlatego środa będzie przeznaczona na przegrupowanie całej, rajdowej karawany i przywrócenie normalnej sytuacji na biwaku w Chielecito.

- Jeżeli droga nie zostanie oczyszczona, a jest na to mała szansa, czeka nas pięć godzin jazdy górskimi szutrówkami, a potem około 10 godzin drogami asfaltowymi. W sumie ponad 1 000 kilometrów. Bez pomiaru czasu, ale równie wyczerpujące - zauważył Rafał Sonik.

Organizatorzy Dakaru poinformowali, że udzielą niezbędnej pomocy mieszkańcom wioski Volcan, którzy ucierpieli z powodu gwałtownej burzy i błotnej lawiny.

ZOBACZ WIDEO Bez przełomu po kolejnym dniu rywalizacji na Dakrze (źródło: TVP SA)

Organizatorzy podjęli słuszną decyzję o odwołaniu 9. etapu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL