Najnowsze Wyniki/Kalendarz
fot mat prasowe / fot. mat. prasowe

Dwa kraje bez szans na organizację Rajdu Dakar

Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz
Według południowoamerykańskich mediów Paragwaj i Chile nie mają szans znaleźć się na mapie przyszłorocznej edycji prestiżowego Rajdu Dakar. Impreza ma za to wrócić do Peru.

W najbliższą środę organizatorzy przyszłorocznej, jubileuszowej 40. edycji Rajdu Dakar mają ogłosić oficjalną trasę. Wiele wskazuje na to, że w roli gospodarza w 2018 roku wystąpią trzy kraje: Peru, Boliwia i Argentyna.

W porównaniu do tegorocznej edycji z mapy znika więc Paragwaj, który rozpoczynał rajd w stolicy państwa - Asunción. O wszystkim miały zadecydować względy sportowe i logistyczne.

Prasa za Oceanem donosi, że miejsce Asunción w roli gospodarza inauguracyjnego odcinka specjalnego zajmie Lima. Ze stolicy Peru zawodnicy mają ruszyć do walki na sześciu kolejnych etapach na terenie kraju. Później karawana ma zawitać do Boliwii i Argentyny.

Nie będzie również oczekiwanego powrotu Chile. W tym przypadku zdecydowały względy ekonomiczne i brak zgody władz na wpłacenie 5 milionów dolarów na konto głównego organizatora imprezy.

ZOBACZ WIDEO Tego nie uczą na kursach prawa jazdy. Zobacz, jak sobie radzić w kryzysowych sytuacjach na drodze

Czy chciałbyś, aby Rajd Dakar wrócił do Afryki?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL