Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe

Rajd Kataru: Rafał Sonik zapowiada walkę o zwycięstwo

Andrzej Prochota
Andrzej Prochota
- Jedziemy do Kataru walczyć o Puchar Świata - zapowiedział Rafał Sonik, który w Qatar Cross-Country Rally triumfował już trzykrotnie.

Podczas Abu Dhabi Desert Challenge, podobnie jak w Rajdzie Dakar, krakowianin tworzył zespół z Kamilem Wiśniewskim. Jadący Yamahą Raptor Polak ukończył zmagania na drugiej pozycji, mimo że w wyniku podwójnej kraksy nabawił się kontuzji barku i nadgarstka. - Kamil niestety nie wrócił do pełnej dyspozycji. Rajdy w Abu Zabi i Katarze dzieli co roku tylko tydzień, a to bardzo mało czasu na regenerację, nie wspominają o rehabilitacji. Dlatego musiał zrezygnować ze startu w tej rundzie, ale przed kolejnym Dakarem na pewno staniemy jeszcze razem na starcie - powiedział Rafał Sonik.

Sześciokrotny zdobywca Pucharu Świata będzie musiał w tej sytuacji samotnie radzić sobie z niezwykle trudną, niebezpieczną i skomplikowaną trasą. Rajd Kataru to według wielu ekspertów najtrudniejsze zawody w całym sezonie. - Dla mnie największa trudność nie polega na tym, że jeździmy codziennie po swoich śladach i łatwo o kosztowny błąd nawigacyjny. Myli się tutaj każdy. Najtrudniejsze jest to, że już pierwszy dzień może ustalić kolejność na mecie. Nie ma możliwości, aby zawodnik startujący na odcinek jako pierwszy w swojej klasie, zdołał uciec albo zgubić rywali. Dlatego w Katarze bardzo ważna jest taktyka i... odrobina szczęścia - przyznał.

Bez wątpienia atutem Sonika będzie doświadczenie. Jego najgroźniejsi rywale debiutują na katarskiej pustyni i nie zdają sobie jeszcze sprawy jakie wyzwanie ich czeka. Z siedmiu zgłoszonych zawodników tylko Polak oraz Camelia Liparoti ścigali się w tym rajdzie. Będzie to więc ogromne wyzwanie zarówno dla trzech rajdowców z Ameryki Południowej (Alexis Hernandes, Rodolfo Guillioli Schippers i Lucas Innocente), jak i Keesa Kooolena. Holender dysponuje wyjątkowym i najmocniejszym w stawce quadem, jednak w tym rajdzie nie moc silnika decyduje o zwycięstwie.

Tegoroczna edycja Qatar Cross-Country Rally rozpocznie się wtorkowym prologiem. Następnie zaplanowano cztery etapy o łącznej długości 1994 kilometrów, z czego 1374 stanowić będą odcinki specjalne. Poza Rafałem Sonikiem w zmaganiach wystartuje również dwóch polskich motocyklistów: Adam Tomiczek i Maciej Giemza. W klasie samochodów reprezentować nas będą Aron Domżała z Szymonem Gospodarczykiem oraz Jakub Przygoński z belgijskim pilotem Tomem Colsoulem.

ZOBACZ WIDEO Katarzyna Kiedrzynek: Trener reprezentacji mnie zszokował, łzy poleciały mi z oczu

Rafał Sonik wygra Rajd Kataru?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

  • steffen Zgłoś
    Panie Sonik, a kiedy wreszcie zburzysz to szklane badziewie któreś pan postawił w najlepszym miejscu Krupówek? I tak wciąż stoi nieczynne i tylko szpeci.

    Komentarze (1)

    PRZEJDŹ NA WP.PL