Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe

Rajd Kataru: Drugi czas na etapie Rafała Sonika

Andrzej Prochota
Andrzej Prochota
Podczas środowych zmagań Qatar Cross Country Rally Rafał Sonik uzyskał drugi czas i również drugą pozycję zajmuje w klasyfikacji generalnej.

- Nawigacja w Katarze nie należy do najprostszych. Nawet jeśli startuje się tu któryś raz z rzędu. Powtarzają to wszyscy zawodnicy, ale dopóki nie odczuje się tego na własnej skórze, trudno sobie wyobrazić jak skomplikowana i pełna pułapek jest ta trasa. Sam zgubiłem się dziś trzy albo cztery razy, ale na szczęście korekta zajmowała mi nie więcej niż kilka minut - komentował sześciokrotny triumfator i obrońca Pucharu Świata.

Wytchnienia rajdowcom nie dała nawet sekcja wydm, kończąca odcinek specjalny. Jeżeli ktoś liczył, że po skalistym, kamienistym fragmencie, gdzie bezustannie trzeba zachowywać pełną koncentrację, będzie mógł surfować po piasku, to srodze się zawiódł. - Na wydmach było mnóstwo krzyżujących się śladów. Każdy z nas odczuwał już przegrzanie oraz duże zmęczenie po przejechaniu ponad 300 km, więc i w tej partii zdarzały się pomyłki - relacjonował Rafał Sonik, który na mecie zameldował się z drugim czasem.

Lepszy o sześć minut od krakowianina okazał się zwycięzca prologu - Alexis Hernandez. Peruwiańczyk jadąc po śladach rywali dogonił Sonika na półmetku. Od tego momentu nie odstąpił go już na krok. - Alexis miał w tym momencie przewagę sześciu minut, więc nie musiał ryzykować. Co więcej zepsuła mu się przewijarka do roadbooka i nie mógł samodzielnie nawigować. Zdał się na mnie i można powiedzieć, że "dociągnąłem" go do mety - mówił rajdowiec.

Obok Sonika, bardzo zadowolony po pierwszy etapie mógł być również Jakub Przygoński, który był najszybszym kierowcą w stawce samochodów. We wtorek wszystkich uczestników Qatar Cross Country Rally czeka równie wyczerpujący odcinek specjalny liczący 353 kilometrów. Tym razem pierwszy spośród quadowców ruszy na trasę lider - Alexis Hernandez.

Wyniki etapu:
1. Alexis Hernandez (PER) 4:55.37
2. Rafał Sonik (POL) +5.59
3. Kees Koolen (NED) +27.38

Klasyfikacja generalna:
1. Alexis Hernandez (PER) 5:00.54
2. Rafał Sonik (POL) +6.12
3. Kees Koolen (NED) +27.57

ZOBACZ WIDEO: Łukasz Jurkowski: Popek z Pudzianem zrobili na KSW całą robotę. Wszyscy się na to złapali

Rafał Sonik wygra Rajd Kataru?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL