Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / ORLEN Team

Jakub Przygoński: To zasługa mojego pilota

Andrzej Prochota
Andrzej Prochota
Kuba Przygoński pilotowany przez Toma Colsoula wygrał drugi etap Qatar Cross Country Rally. Załoga ORLEN Team bezbłędnie pokonała środowy OS meldując się na mecie z najlepszym czasem przejazdu.

Średnia prędkość na odcinku specjalnym przekraczająca 100 km/h i bezbłędna nawigacja, tak w telegraficznym skrócie można zrelacjonować środowy przejazd Jakuba Przygońskiego i Toma Colsoula. Załoga ORLEN Team płynnie pokonała pierwszy pustynny etap Qatar Cross Country Rally i objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej rajdu. Drugi na OSie był Saudyjczyk Yazeed Alrajhi, który w klasyfikacji odcinka wyprzedził Holendra Ericka van Loona.

- Bardzo dobry przejazd w naszym wykonaniu i pierwsze etapowe zwycięstwo. Cieszę się, że już na początku rajdu jedziemy swoim tempem i płynnie pokonujemy trudne technicznie odcinki. To bardzo istotny element rywalizacji, który przekłada się na końcowy wynik w zawodach. Przed nami jeszcze trzy pustynne etapy podczas których będziemy chcieli udowodnić nasz rajdowy potencjał - powiedział polski kierowca.

Zawodnik ORLEN Team podziękował swojemu pilotowi, któremu zawdzięcza sukces. - Na szczególną uwagę zasługuje praca Toma, który bezbłędnie nawigował przez cały odcinek. Dzięki jego wskazówkom udało się minąć linię mety w rewelacyjnym czasie. W czwartek startujemy jako pierwsza załoga, a przed nami kolejna prawdziwa pustynna próba - zakończył Kuba Przygoński.

ZOBACZ WIDEO Real - Bayern. Monachijczycy mogą czuć się oszukani

Jakub Przygoński będzie także najszybszy w czwartek?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL