Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Marian Chytka/przygonski.com

Rajd Kataru: awans Kuby Przygońskiego

Maciej Rowiński
Maciej Rowiński
Kuba Przygoński i jego pilot Tom Colsoul zajęli czwarte miejsce na mecie czwartego odcinka specjalnego Qatar Cross Country Rally. Załoga ORLEN Team w klasyfikacji generalnej awansowała na trzecie miejsce.

W piątek zawodnicy mieli do pokonania 337 kilometrów. Na trasie czwartego odcinka specjalnego najszybszy był Khalid Al-Qassimi za kierownicą Peugeota 3008 DKR. Na mecie wyprzedził dwóch kierowców Toyoty, drugiego Leeroya Poultera oraz trzeciego Nassera Al-Attiyaha.

Czwarty ze stratą 3 minut i 18 sekund był Kuba Przygoński. - Czwarty odcinek jechaliśmy bardzo dobrze przez cały czas. Na trasie dogoniliśmy Leeroya Poultera i Mohameda Abu-Issę. Z nimi walczyliśmy przez 200 kilometrów. Po drodze niestety dwukrotnie przebiliśmy oponę i musieliśmy zmieniać koła. Najśmieszniejsze jest to że prawie w tym samym miejscu oponę przebił Mohamed Abu-Issa. Zajmujemy dobre trzecie miejsce w generalce, przed nami już tylko ostatni odcinek - skomentował Przygoński.

Polski kierowca w klasyfikacji generalnej awansował o jedno miejsce. Wyprzedził Abu-Issę i przed finałowym etapem zajmuje trzecią pozycję.

W rywalizacji motocyklistów najlepszy był Sam Sunderland, umacniając się na pozycji lidera rajdu. Z Polakow czwarty odcinek specjalny najszybciej pokonał Adam Tomiczek, który zajął dziewiąte miejsce. Dziesiąty był Maciej Giemza.

Wśród quadowców znów triumfował Rafał Sonik, dzięki czemu jest już o krok od wygrania zawodów.

Wyniki czwartego etapu Rajdu Katar:

MiejsceKierowcaSamochódStrata
1.Khalid Al-QassimiPeugeot 3008 DKR
2.Leeroy PoulterToyota Hilux+1.29
3.Nasser Al-AttiyahToyota Hilux+1.56
4.Kuba PrzygońskiMini All4 Racing+3.18
5.Mohamed Abu-IssaMini All4 Racing+7.14
...
14.Aron DomżałaToyota Hilux+55.29

Czy Kuba Przygoński stanie na podium w Katarze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL