Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / ORLEN Team

Rajd Kataru: relacja z trzeciego etapu (wideo)

Maciej Rowiński
Maciej Rowiński
Trzeci etap Qatar Cross Country Rally był potwierdzeniem dobrej formy ORLEN Team. Kuba Przygoński na mecie odcinka zameldował się z piątym czasem, natomiast motocykliści: Maciej Giemza był dziewiąty, a Adam Tomiczek 10.

- Wystartowaliśmy na trasę jako pierwsza załoga samochodowa. Od początku musieliśmy solidnie nawigować, żeby nie stracić czasu na korygowanie ewentualnych błędów nawigacyjnych. Pierwsze sto kilometrów przejechaliśmy dość zachowawczo kontrolując sytuację na trasie. W drugiej części odcinka pojechaliśmy odważniej i zaczęliśmy odrabiać straty. Na kilkadziesiąt kilometrów przed metą złapaliśmy kontakt z grupą zawodników jadących przed nami. Niestety unoszący się w powietrzu kurz uniemożliwił nam wykręcenie lepszego czasu - skomentował Przygoński.

- Przez pierwsze 150 kilometrów utrzymywałem równe tempo, chociaż w połowie dystansu zaliczyłem groźnie wyglądający upadek na kamienistej nawierzchni. Na szczęście wyszedłem z niego cały i mogłem dalej kontynuować rywalizację - dodał Giemza.

- 350 kilometrów odcinka, z czego pierwsze osiemdziesiąt po wydmach. Bardzo trudna i wymagająca część trasy, którą dodatkowo przecinały ślady z poprzedniego dniazostawione na pustyni przez zawodników. Na jednym z takich rozjeżdżonych odcinków popełniłem błąd nawigacyjny i musiałem korygować kurs. Po odnalezieniu szlaku bezpiecznie pokonałem pozostałą część trasy i zameldowałem się na mecie w pierwszej dziesiątce - powiedział Adam Tomiczek.

Relacja z 3. etapu:

Czy Kuba Przygoński stanie na podium w Katarze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL