Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / ORLEN Team

Rajd Kataru: Kapitalny finisz Kuby Przygońskiego

Maciej Rowiński
Maciej Rowiński
Kuba Przygoński wygrał ostatni etap Rajdu Kataru, dzięki czemu w klasyfikacji generalnej zajął drugie miejsce. Motocykliści Adam Tomiczek i Maciej Giemza wygrali klasyfikację juniorów, a Rafał Sonik był najszybszym quadowcem.

Kierowca ORLEN Team przegrał tylko z miejscowym bohaterem, Katarczykiem Nasserem Al-Attiyahem. Kuba Przygoński w Rajdzie Kataru wygrał dwa odcinki, były to pierwsze etapowe zwycięstwa Polaka odkąd przesiadł się z motocykla za kierownicę samochodu. 

Dzięki sobotniej wygranej Przygoński w klasyfikacji generalnej rajdu wyprzedził Leeroya Poultera. Do zwycięzcy zawodów Polak stracił siedem minut. 

- Strasznie się cieszymy z tego podium. Dobrą robotę w nawigacji zrobił mój pilot Tom Colsoul. Były to dla nas naprawdę sprinterskie zawody cały czas musieliśmy jechać wszystko. Samochód bardzo dobrze się sprawdził - powiedział na mecie zadowolony Przygoński.

Dobrze spisali się również motocykliści. Adam Tomiczek i Maciej Giemza zaliczyli dublet w klasyfikacji juniorów. W generalce zajęli odpowiednio dziewiąte i dziesiąte miejsce. Wygrał Brytyjczyk Sam Sunderland.

Po raz czwarty w Katarze triumfował Rafał Sonik. Polski quadowiec o katarskiej rundzie może powoli mówić, jak o swojej domowej rundzie. Drugiego Alexisa Hernandeza wyprzedził o blisko 44 minuty.

ZOBACZ WIDEO Real - Bayern. Monachijczycy mogą czuć się oszukani

Czy Kuba Przygoński wygra w przyszłości Rajd Dakar?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL