WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe

Płynny przejazd ORLEN Team i awans w klasyfikacji generalnej

Maciej Rowiński
Maciej Rowiński
Dobre tempo na pierwszym pustynnym odcinku Afriquia Merzouga Rally utrzymali obaj motocykliści ORLEN Team. Adam Tomiczek na ciężkim terenie wykręcił rewelacyjny szósty czas przejazdu, a Maciej Giemza uplasował się na szesnastej pozycji.

Wejdź na TYPER.WP.PL, twórz własne ligi i typuj wyniki meczów!

Trudny technicznie i nawigacyjnie odcinek w stawce motocyklistów najszybciej pokonał lider klasyfikacji generalnej rajdu, Xavier de Soultrait. Francuz na mecie drugiego etapu wyprzedził o cztery minuty Hiszpana Gerarda Farresa i o siedem minut Włocha Alessandro Botturiego. Motocykliści ORLEN Team płynnie pokonali ponad 180 kilometrowy etap i pewnie awansowali w klasyfikacji łącznej rajdu - Adam Tomiczek zajmuje siódme miejsce, a Maciej Giemza piętnaste.

- Bardzo dużo miękkiego terenu, gdzie ciężkim, dakarowym motocyklem wyjątkowo trudno się manewruje. Do tego skomplikowana nawigacja, dużo ciasnych zakrętów, kamieni, a nawet rzek. Typowy przejazd wymagający od zawodnika zachowania koncentracji od startu aż do mety. Cieszę się, że pierwszy długodystansowy OS kończę bez większych pomyłek nawigacyjnych i z dobrym czasem przejazdu. Awansuję w klasyfikacji generalnej i zachowuję kontakt ze ścisłą czołówką rajdu - powiedział Tomiczek.

- Mieliśmy okazję rywalizować na bardzo zróżnicowanej nawierzchni. Wydmy przeplatały się z niebezpiecznymi, kamienistymi odcinkami, gdzie musieliśmy zachować wzmożoną czujność. Przez cały etap solidnie nawigowaliśmy, żeby nie stracić cennych minut na korygowanie przejazdu. Widać, że Marc Coma nie próżnował i przez najbliższe dni czeka nas przyspieszony kurs dakarowej nawigacji. Z każdym przejechanym kilometrem czujemy się coraz pewniej i z powodzeniem rywalizujemy z pozostałymi uczestnikami Merzouga Rally - stwierdził Maciej Giemza.

We wtorek półmetek rywalizacji w marokańskiej odsłonie Dakar Series. Na motocyklistów zbierających pustynne szlify czekają dwie pętle o łącznej długości 175 kilometrów.

Klasyfikacja generalna Afriquia Merzouga Rally - Motocykle

1. Xavier de SOULTRAIT (FRA) YAMAHA 4:01:08
2. Gerard Guell FARRES (ESP) KTM +7:56
3. Alessandro BOTTURI (ITA) YAMAHA +10:23
4. Juan Garcia PEDRERO (ESP) SHERCO TVS +12:43
5. Franco CAIMI (ARG) Yamaha +12:46
6. Ivan CERVANTES (ESP) KTM +13:44
7. Adam TOMICZEK (POL) KTM +16:18
8. Joaquim RODRIGUES (PRT) HERO +17:18
9. Jacopo CERUTTI (ITA) Husqvarna +18:07
10. Daniel OLIVERAS (ESP) KTM +24:21
15. Maciej GIEMZA (POL) KTM +48:36

Kto wygra Afriquia Merzouga Rally?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):