WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Rafał Sonik objął prowadzenie w Desafio Ruta 40

Rajd Sardynii: Sonik stawia na fair play

Andrzej Prochota
Andrzej Prochota
Na dwóch poniedziałkowych sekcjach, Rafał Sonik i Sebastien Souday podzielili się zwycięstwami, ale to Francuz ponownie wysunął się na prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

- Kiedy zobaczyłem, że pierwszą część oesu będziemy jechać tą samą trasą co pojazdy UTV, wiedziałem, że będzie szeroko i szybko. Sebastien jedzie na tym samym quadzie co ja, ale ma dużo wyżej ustawione zawieszenie i może bardziej ryzykować podczas jazdy po skałach. Znany jest zresztą z szybkiej, brawurowej jazdy, która czasem przynosi mu zwycięstwo, a czasem wyklucza z rywalizacji - komentował Rafał Sonik.

Sześciokrotny zdobywca Pucharu Świata stracił na tym fragmencie trasy niemal 15 minut, ponieważ nadrobił kilkanaście kilometrów, kiedy zorientował się, że kierowany przez kibiców, pojechał skrótem. - Pokazali mi, abym jechał na lewo i myślałem, że to objazd dla quadów. Kiedy zorientowałem się, że skierowali mnie na łatwiejszą i krótszą ścieżkę, zawróciłem. Nie chciałem oszukiwać - podkreślił.

Szczęścia na tym odcinku nie miał również Kamil Wiśniewski, który zaliczył wywrotkę. - Wyniosło mnie na jednym z zakrętów i na samym końcu hamowania uderzyłem w skały. Quad przewrócił się na bok. Nic mi się nie stało, ale podniesienie ważącej ponad 200 kg maszyny było wyzwaniem. Miałem kłopot z odpaleniem, a kiedy już się udało, okazało się, że mam bardzo mało mocy i nie będę w stanie pokonywać wzniesień. Zjechałem z odcinka, serwis naprawił usterkę i mogłem wystartować do drugiej sekcji - relacjonował quadowiec.

We wtorek zawodników czeka 270 km w drodze na północny wschód do miejscowości Sa Itria. Będzie to zarazem pierwszy dzień maratonu, a to oznacza, że rajdowcy nie będą mogli korzystać z pomocy serwisu. Każda usterka może oznaczać utratę szans na zwycięstwo.

Wyniki II etapu:
1. sekcja:
1. Sebastien Souday (FRA) 1:40.39
2. Rafał Sonik (POL) + 14.45
3. Kamil Wiśniewski (POL) DNF

2. sekcja:
1. Rafał Sonik (POL) 1:39.49
2. Kamil Wiśniewski (POL) +1.46
3. Sebastien Souday (FRA) +11.44

Klasyfikacja generalna:
1. Sebastien Souday (FRA) 6:11.06
2. Rafał Sonik (POL) + 6.47
3. Kamil Wiśniewski (POL) +5:06.06

ZOBACZ WIDEO Robert Kubica ponownie za kierownicą F1. Kulisy wielkiego powrotu Polaka


Czy Rafał Sonik wygra Rajd Sardynii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL