Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Sam Sunderland na 1 etapie Rajdu Dakar 2018Materiały prasowe / Aurelien Vialatte / ASO / Sam Sunderland na 1. etapie Rajdu Dakar 2018

Rajd Dakar: poważny wypadek lidera. Yamaha wychodzi na prowadzenie

Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz
Adrien van Beveren z Yamahy objął prowadzenie w rywalizacji motocyklistów po zwycięstwie na czwartym etapie Rajdu Dakar. Z imprezy musiał z kolei wycofać się dotychczasowy lider Sam Sunderland.

Lider rajdu wśród motocyklistów po trzech dniach rywalizacji, Sam Sunderland został ewakuowany przez śmigłowiec, po tym jak doznał urazu kręgosłupa w wyniku wypadku na 330-kilometrowym odcinku specjalnym w San Juan de Marcona.

Lekarze po dokładnych oględzinach Brytyjskiego zawodnika nie wyrazili zgody na jego dalszy udział w rajdzie. Sunderland bronił w tym roku tytułu wywalczonego w ostatniej edycji. Po trzech etapach prowadził z przewagą 4 minut nad najbliższym rywalem, mając na koncie dwa zwycięstwa na odcinkach specjalnych.

Dramat Sunderlanda oznaczał spore zmiany w klasyfikacji generalnej. Tym bardziej, że na czwartym etapie popis dali motocykliści spoza pierwszej piątki po trzech dniach rywalizacji.

Swoje drugie etapowe zwycięstwo w Dakarze odniósł Adrien van Beveren, który wjechał na metę z 5-minutową przewagą nad swoim rodakiem Xavierem de Soultrait, również korzystającym ze sprzętu Yamahy. Trzeci był lider zespołu KTM - Matthias Walkner.

W klasyfikacji generalnej van Beveren awansował na pierwszą lokatę z siódmego miejsca. Pozycjami na podium zamienili się z kolei Pablo Quintanilla na Husqvarnie i Kevin Benavides z Hondy.

Nieco ponad 48 minut stracił do zwycięzcy etapu Maciej Giemza z ORLEN Team. Polski motocyklista nie poprawił przez to swojej pozycji w klasyfikacji generalnej, gdzie po 4. etapie zajmuje 32. lokatę.

Czołówka klasyfikacji generalnej Rajdu Dakar po 4. etapach wśród motocyklistów:

P.ZawodnikMotocyklCzas/strata
1Adrien van BeverenYamaha
2Pablo QuintanillaHusqvarna0:01:55
3Kevin BenavidesHonda0:03:15
4Mathias WalknerKTM0:05:23
5Xavier de SoultraitYamaha0:07:34
...
32Maciej GiemzaKTM1:48:39
70Maciej BerdyszKTM5:29:50
72Paweł StasiaczekKTM5:31:56


ZOBACZ WIDEO Paweł Fajdek: Sportowiec roku? Patrząc na medale, odpowiedź jest jasna

Czy Adrien van Beveren zwycięży w tym roku w Rajdzie Dakar?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL