WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Na zdjęciu: malowniczy krajobraz i Rafał Sonik na trasie 2. etapu Rajdu Dakar

Rafał Sonik pokazał zdjęcie ze szpitala. "Tutaj też można jechać Dakar!"

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Pechowo zakończył się tegoroczny Rajd Dakar dla Rafała Sonika. Polski kierowca wylądował w szpitalu ze złamaną nogą, ale na szczęście poczucie humoru go nie opuszcza.

- W szpitalu też można jechać Rajd Dakar! - napisał Rafał Sonik na Twitterze, gdzie zamieścił zdjęcie ze szpitala w Limie. Polskiego quadowca, pomimo poważnej kontuzji, nie opuszcza poczucie humoru. Na zdjęciu widzimy bowiem sportowca podczas oglądania relacji telewizyjnej z... Dakaru.


Gest zwycięstwa w wykonaniu 51-letniego Sonika świadczy o tym, że z jego zdrowiem jest już lepiej. Polak trafił do peruwiańskiej lecznicy prosto z trasy 5. etapu słynnych zawodów, na którym spadł z wydmy. Badania lekarskie wykazały złamanie kości strzałkowej i piszczelowej w lewej nodze.

- Ból był ogromny. Wywoływał go każdy ruch. Nie byłem w stanie nawet przesunąć stopy, nie mówiąc już o tym, żeby wstać i przenieść na nią ciężar. Jadąc dojazdówką musiałem zmieniać biegi ręką, więc domyślałem się, że niestety nie jest to tylko mocniejsze stłuczenie - zdradził zwycięzca Dakaru 2015.

Wkrótce nasz quadowiec ma przejść operację w Polsce. Jak zapewnił, nie zamierza rezygnować z rajdów. - Jestem już w kontakcie z lekarzami w kraju i za kilka dni wrócę by poddać się operacji. Dopiero wtedy dowiemy się, jak długo potrwa rehabilitacja, ale ze wstępnej oceny wynika, że wcześniej czy później wrócę na quada - podsumował.

ZOBACZ WIDEO: "Damy z siebie wszystko" #8. Kołodziejczyk: Niesamowity zjazd Krychowiaka. Powinien odejść

Rafał Sonik wygra Rajd Dakar 2019?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):