Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Maciej Giemza podczas Rajdu Maroka Materiały prasowe / Marcin Kin / Maciej Giemza podczas Rajdu Maroka

Rajd Dakar: życiowy wynik Macieja Giemzy. Przedostatni etap dla Tobiego Price'a

Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz
Toby Price z fabrycznego teamu KTM triumfował na trasie przedostatniego trzynastego etapu Rajdu Dakar w rywalizacji motocyklistów. Debiutujący w rajdzie Maciej Giemza z ORLEN Team finiszował na 24. miejscu.

Piątkowy etap Rajdu Dakar przebiegał pomiędzy argentyńskimi miastami San Juan i Cordoda, gdzie w sobotę nastąpi oficjalne zakończenie rajdu. Motocykliści wrócili do rywalizacji po jednodniowej przerwie. Trzynasty odcinek specjalny liczył 424 kilometry i został podzielony przez długą strefę neutralną.

W pierwszej i drugiej połowie etapu tempo dyktował zwycięzca poprzedniego oesu Toby Price na motocyklu KTM. Australijczyk, który triumfował na Dakarze przed dwoma laty, na mecie miał dwie minuty przewagi nad najlepszym zawodnikiem teamu Hondy - Kevinem Benavidesem. Argentyńczyk pojechał zaś 41 sekund szybciej niż trzeci Antoine Meo z KTM.

Na czwartej pozycji etap ukończył lider klasyfikacji generalnej Matthias Walkner, który stracił nieco ponad 9 minut ze swojej przewagi nad drugim w wynikach całego rajdu Benavidesem.

W trakcie przedostatniego etapu z czołówki wypadł Ricky Brabec, który zajmował szóstą lokatę w "generalce". Amerykanin został zmuszony do wycofania się z imprezy na skutek awarii swojej Hondy.

ZOBACZ WIDEO: Robert Kubica wraca do F1. "W Polsce treningi mogą mieć więcej widzów niż wyścigi"

24. miejsce na mecie w Cordobie zajął Maciej Giemza. Młody motocyklista ORLEN Team uzyskał w ten sposób swój najlepszy rezultat w debiutanckim występie na Dakarze. Podchodzący z Kielc 22-latek zajmuje tę samą pozycję w klasyfikacji generalnej.

Ostatni sobotni etap wokół Cordoby liczy zaledwie 119 kilometrów i jest najkrótszą próbą po inauguracyjnym odcinku specjalnym z Limy do Pisco.

Klasyfikacja generalna po 13. etapie Rajdu Dakar (motocykle):

P.ZawodnikMotocyklCzas/strata
1Matthias WalknerKTM
2Kevin BenavidesHonda+00:22:31
3Toby PriceKTM+00:27:45
4Antoine MeoKTM+00:50:17
5Gerard FarresKTM+1:01:19
24Maciej GiemzaKTM+6:52:58

Czy Maciej Giemza wskoczy do czołowej "20" na ostatnim etapie rajdu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL