Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jakub PrzygońskiMateriały prasowe / ORLEN Team / Na zdjęciu: Jakub Przygoński

Dobra jazda Jakuba Przygońskiego. Załoga Orlen Team tuż za podium po pierwszym etapie Rajdu Kataru

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Załoga ORLEN Team uzyskała 4. czas na pierwszym odcinku Rajdu Kataru o długości 102 km. Jakub Przygoński i Timo Gottschalk startowali jako pierwsi, wyznaczając trasę reszcie stawki. Różnice w czołówce po pierwszym etapie są minimalne.

Jakub Przygoński i Timo Gottschalk udanie rozpoczęli zmagania w pierwszej rundzie Pucharu Świata FIA w rajdach terenowych. Zawodnicy Orlen Team startowali z niewygodnej pozycji i byli zmuszeni przecierać szlaki pozostałym załogom. Przed kolejnymi, dłuższymi etapami strata do podium jest bardzo niewielka, co zwiastuje zaciętą walkę w kolejnych dniach.

- Odcinek jechaliśmy, jako pierwsza załoga, więc musieliśmy rysować ślad reszcie zawodników, a to zawsze jest trudne i oznacza pewne straty. Był to nawigacyjny odcinek na
kamienistej pustyni. Na trasie było mnóstwo zwierząt - sporo wielbłądów, które musieliśmy wyminąć jako pierwsza załoga - mówi Jakub Przygoński z Orlen Team.

Pożar w garażu McLarena. Czytaj więcej! 

- Różnice w czołówce są minimalne. W sobotę będziemy startowali z czwartej pozycji, i tym samym gonili pierwsze trzy załogi, więc będzie dużo łatwiej. Samochód jest w dobrej formie. Przed nami pierwszy długi odcinek, na którym będziemy atakować - dodaje polski kierowca.

Jakub Przygoński sezon 2019 rozpoczął z nowym pilotem Timo Gottschalkiem. - Jechaliśmy pierwszy raz z Timo, było to nowe doświadczenie, ale współpraca układała się bardzo dobrze i jestem zadowolony. Pozostało nam już tylko odrobinę się dotrzeć, żeby perfekcyjnie się rozumieć - podsumowuje zawodnik Orlen Team.

F1: wyścigi mogą być ciekawsze. Czytaj więcej! 

Pierwszą lokatę zajął świetnie znający katarski teren Nasser Al Attiyah (Toyota Hilux), za nim byli Bernhard ten Brinke i Yazeed Mohammed Alrajhi (obaj Toyota Hilux Overdrive). W sobotę zawodnicy będą mieli do przejechania odcinek specjalny o długości 313 km. Otworzy on serię czterech dłuższych OS-ów. Finałowy etap Rajdu Kataru zaplanowano na wtorek 26 lutego.

ZOBACZ WIDEO: Witold Bańka: Powrót Kubicy to niesamowita historia. Ktoś nagra o tym film

Czy Jakub Przygoński wygra Rajd Kataru?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL