Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Fernando Alonso podczas testów Materiały prasowe / Toyota / Na zdjęciu: Fernando Alonso podczas testów

Fernando Alonso rozpoczął testy przed Dakarem. Hiszpan zszokowany wydmami i jazdą w piasku

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Fernando Alonso ma za sobą dwudniowe testy terenowej Toyoty Hilux. To początek przygotowań Hiszpana do Rajdu Dakar. Wydmy na wybrzeżu Namibii "zszokowały" byłego mistrza świata F1. - Trzeba podejść do tego terenu z dużym szacunkiem - powiedział.

W tym tygodniu Toyota oficjalnie potwierdziła, że rozpoczęła program terenowy z Fernando Alonso, którego celem jest występ w Rajdzie Dakar na początku 2020 roku. Hiszpan musi odpowiednio przygotować się do rywalizacji w piaszczystych warunkach. Dlatego przez ostatnie dwa dni testował Toyotę Hilux na wybrzeżu Namibii.

38-latek nie tylko uczył się jazdy w terenie, ale też po raz pierwszy musiał korzystać z tzw. roadbooka, czyli książki nawigacyjnej, z której załogi korzystają podczas Dakaru. Głównym zadaniem byłego mistrza świata F1 było wjechanie na najsłynniejszą wydmę w Namibii, której wysokość liczy 380 metrów.

Czytaj także: Jan Lammers zachwycony Robertem Kubicą

- Pierwszy wjazd na wydmę w Namibii był interesujący. Początkowo byłem zszokowany. Trzeba podejść do tego terenu z dużym szacunkiem. Wymaga on wyrafinowanej techniki, które jeszcze nie mam. Dlatego mieliśmy trochę kłopotów i co jakiś czas się zakopywałem w piasku - powiedział "Motorsportowi" hiszpański kierowca.

ZOBACZ WIDEO Robert Lewandowski jeszcze lepszy niż w poprzednim sezonie? "Gnabry i Coman mogą mu w tym pomóc"

Podczas testów Alonso w Namibii towarzyszył mu Giniel de Villiers, inny z etatowych kierowców, który ma na swoim koncie triumf w Dakarze w roku 2009. Na miejscu obecny był też Marc Coma, który pięciokrotnie wygrywał najtrudniejszy rajd świata na motocyklu. Coma przymierzany jest do roli pilota Alonso w Dakarze.

- Odczucia są dobre, ponieważ wszystko, co do tej pory zrobiliśmy było kontrolowanymi testami. Roadbook był dobrze oznaczony dzięki doświadczeniu Toyoty, która wie z czym się mierzymy. Muszę zacząć chodzić zanim zacznę biegać. Dlatego w tych testach skupiam się, by robić krok po kroku. Muszę stopniowo zyskiwać pewność siebie - wyjaśnił Alonso.

Czytaj także: Ferrari tęskni za Michaelem Schumacherem

Tymczasem już na początku września Alonso zadebiutuje za kierownicą Toyoty Hilux w oficjalnej imprezie. Hiszpan ma wystartować w rajdzie Harrismith 400, który odbędzie się w RPA.

Czy Fernando Alonso odniesie sukces w Rajdzie Dakar?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL