Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jakub PrzygońskiMateriały prasowe / ORLEN Team / Na zdjęciu: Jakub Przygoński

Rajd Dakar. Alfa Romeo nie zapomniała o Orlen Teamie. Życzy powodzenia zawodnikom

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Orlen ledwo rozpoczął współpracę z Alfą Romeo w F1, a zespół z Hinwil już nawiązał serdeczne relacje z polską firmą. Dzień przed startem Rajdu Dakar przedstawiciele Alfy Romeo przekazali specjalną wiadomość reprezentantom Orlen Teamu.

W niedzielę uczestnicy Rajdu Dakar wyruszą na trasę, która po raz pierwszy w historii prowadzić będzie przez Arabię Saudyjską. Do rywalizacji w najtrudniejszym rajdzie świata po raz kolejny przystąpią reprezentanci Orlen Teamu - Jakub Przygoński, Martin Prokop, Adam Tomiczek, Maciej Giemza i Kamil Wiśniewski.

Na miły gest względem Orlen Teamu zdecydowała się Alfa Romeo. To właśnie z tym zespołem współpracę w F1 rozpoczęła polska firma. Przedstawiciele szwajcarsko-włoskiej ekipy nie zapomnieli o startujących Dakarze i biorących w nim udział zawodnikach z Polski i Czech.

Czytaj także: Szef Alfy Romeo oczekuje regularności od kierowców

"Od fanów motosportu do fanów motosportu, życzymy naszym nowym kolegom powodzenia w Dakarze" - napisała Alfa Romeo w social mediach.

Oficjalnie członkiem Orlen Teamu od roku 2019 jest też Robert Kubica. Polski kierowca w nadchodzącym sezonie F1 będzie pełnić funkcję rezerwowego w Alfie Romeo. To efekt współpracy Orlenu z ekipą z Hinwil. Polski gigant paliwowy został jej sponsorem tytularnym. 

Rajd Dakar rozpocznie się 5 stycznia i potrwa do 17 stycznia.

Czytaj także: Robert Kubica brakującym ogniwem Alfy Romeo

ZOBACZ WIDEO Daniel Obajtek: Mamy szersze plany związane z Kubicą. Czeka nas pracowity rok

Czy Jakub Przygoński stanie na podium Rajdu Dakar?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL