Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert KubicaMateriały prasowe / Alfa Romeo Racing ORLEN / Na zdjęciu: Robert Kubica

Robert Kubica w Rajdzie Dakar? "Jechać po to, żeby się tylko przejechać? Nie"

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Czy najtrudniejszy rajd świata skusi Roberta Kubicę? - Mało wiem o Dakarze - odpowiada polski kierowca. Krakowianin nie mówi "nie", ale musiałby to być program rozpisany na kilka lat. Wszystko po to, aby mieć szansę na dobry wynik.

W trakcie swojej kariery Robert Kubica decydował się na odważne ruchy. Takim były chociażby starty w rajdach samochodowych. Kubica zdobył nawet tytuł mistrzowski w WRC2. Po tym jak jednym z partnerów krakowianina został Orlen, coraz częściej pojawiają się pytania o jego występ w Rajdzie Dakar.

- Mało wiem o Dakarze - powiedział Kubica podczas chatu zorganizowanego przez Orlen Team. - Lubię robić różne rzeczy, ale takie których próbowałem. Dakar jest inną dyscypliną motorsportu. Nie jest łatwy - dodał.

Kubica ma doświadczenie z tras rajdów samochodowych WRC i zwrócił uwagę na to, że jeszcze kilka lat temu, gdy Dakar był rozgrywany w Argentynie, to tamtejsze odcinki specjalne przypominały te znane mu z WRC.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Sportowcy bez planu na najbliższe dni. "Pełen trening nie ma sensu"

- W Dakarze ważne jest doświadczenie. Minimum trzeba jeździć w nim 4-5 lat, by się go w ogóle nauczyć. Tymczasem ja mam doświadczenie, które niekoniecznie by mi pomogło w rajdach cross-country - powiedział Kubica, mając na myśli jazdę na 100 proc.

35-latek jest bowiem przyzwyczajony do tego, że na torze wyścigowym liczy się każda sekunda i trzeba jechać z gazem w podłodze. W rajdach takich jak Dakar jest inaczej. - Czy wystąpię w Dakarze? Wszystko będzie zależeć od możliwości i tego, ile bym chciał na to poświęcić. Jechać po to, żeby się tylko przejechać? Nie - odpowiedział.

- W Dakarze nie można też jechać na 100 proc., bo rajd szybko się może skończyć. To jest coś odwrotnego od tego, co ja uprawiam całe życie - podsumował Kubica.

Orlen Team ma długą tradycję występów w Rajdzie Dakar. Zespół finansowany przez giganta paliwowego z Płocka występuje w najtrudniejszym rajdzie świata od ponad 20 lat. Obecnie za kierownicą samochodu w barwach tej ekipy w Dakarze ścigają się Jakub Przygoński i Martin Prokop. Ponadto na motocyklach startują Maciej Giemza i Adam Tomiczek, a wśród quadów Kamil Wiśniewski.

Czytaj także:
Robert Kubica o koronawirusie. "Nie znaleźliśmy się nigdy w takiej sytuacji"
Schumacher obawia się setek zwolnień w F1

Czy chciałbyś zobaczyć Roberta Kubicę w Rajdzie Dakar?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL