Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Rio 2016: problemy Bernardo Rezende. Sidao zrezygnował z występu na turnieju olimpijskim

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Reprezentacja Brazylii to jeden z faworytów turnieju olimpijskiego. Trener Bernardo Rezende ma jednak spory problem. Kontuzji doznał bowiem środkowy zespołu Mauricio, a z powołania do kadry zrezygnował mający go zastąpić Sidao.

- Przede wszystkim chcę, aby wszystko było jasne. Wspieram Mauricio w walce o powrót do zdrowia. Bernardo Rezende kontaktował się ze mną prosząc, abym dołączył do kadry. Tylko nie wiem po co, skoro wcześniej nie trenowałem. Rezende wie, że chciałem zagrać w Rio i powalczyć o złoty medal. Mam jednak swoje własne przekonania. Jestem człowiekiem, mam rodzinę. Rozmawiałem z żoną Dani, a ona ma świadomość jak bardzo cierpiałem, po tym jak zostałem skreślony. Nie żałuję, że odmówiłem Rezende - powiedział Sidnei Dos Santos Junior.

Decyzja 34-letniego środkowego może stanowić problem dla selekcjonera Canarinhos Bernardo Rezende. W dalszym ciągu nie wiadomo bowiem czy uraz Mauricio Souzy pozwoli mu wystąpić na turnieju.

- Zawodnik w ostatnim czasie odczuwał dyskomfort, ale powoli zaczyna wracać do treningów. Szansa na dokonanie jakichkolwiek zmian w składzie jest niewielka. Sondowaliśmy co prawda taką możliwość, ale lekarze stwierdzili, że prawdopodobnie nie będzie to konieczne - powiedział Renan Dal Zotto, dyrektor reprezentacji Brazylii.

 ZOBACZ WIDEO Wojciech Janas: Szczyt formy ma przyjść przed ćwierćfinałem igrzysk

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL