Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA / Antonio Lacerda

Rio 2016: lepszy atak dał awans Kindze Kołosińskiej i Monice Brzostek

Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik
Polskie siatkarki plażowe, Kinga Kołosińska i Monika Brzostek, pokonały rosyjską parę 2:0. Lepszy atak zagwarantował im awans do 1/8 finału igrzysk olimpijskich.

Dla reprezentantek Polski było to już drugie zwycięstwo w Rio. Na inaugurację wygrały 2:1 z Amerykankami Lauren Fendrick/Brooke Sweat, a we wtorek czekała je konfrontacja z Rosjankami, Jekateriną Birłową i Jewgenią Ukołową.

Początek spotkania należał do Biało-Czerwonych, a w ataku bardzo dobrze spisywała się Kinga Kołosińska. Gdy rywalki zniwelowały straty do zaledwie jednego punktu, ciężar gry na swoje barki wzięła Monika Brzostek. W końcówce ważną rolę odegrał blok, najpierw błysnęły Rosjanki, a potem Polki, które zwyciężyły do 19.

W drugiej partii najważniejsza była skuteczność ataku. Nasze reprezentantki radziły sobie na kontrach bardzo dobrze, dzięki czemu wypracowały przewagę, której już nie wypuściły. Całe spotkanie wygrały 2:0.

Na przestrzeni pojedynku Biało-Czerwone przeważały nad przeciwniczkami w szczególności w ataku. Para Kołosińska/Brzostek zanotowała w tym elemencie blisko 60 proc. skuteczności, zaś Rosjanki zdołały kończyć tylko co drugą piłkę.

Porównanie statystyk:

Kinga KołosińskaMonika BrzostekPolskaElementRosjaJekaterina BirłowaJewgenia Ukołowa
000Asy serwisowe202
325Błędy w zagrywce615
142842Ataki wykonane402020
81725Ataki skuteczne20128
404Bloki440
088Obrony633

ZOBACZ WIDEO Grzegorz Łomacz: z każdym meczem chcemy grać lepiej (źródło TVP)

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL