Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Rio 2016: dwa mecze i dwa różne cele. Polskie siatkarki i siatkarze plażowi kończą fazę grupową

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
W czwartek siatkarze i siatkarki plażowe zakończą fazę grupową. O ile Kinga Kołosińska i Monika Brzostek, pewne awansu do 1/8 finału, zagrają o pierwsze miejsce w grupie, o tyle Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel powalczą o pozostanie na IO w Rio.

Po dwóch spotkaniach obie polskie pary znalazły się na przeciwległych biegunach. Kinga Kołosińska i Monika Brzostek odniosły dwa zwycięstwa i w czwartek z Larissą Franca i Talitą Antunes Da Rocha zagrają o zwycięstwo w grupie. Obie pary są już  pewne dwóch pierwszych miejsc i bezpośredniego awansu do najlepszej szesnastki turnieju. Ewentualne jednak zwycięstwo nad Brazylijkami, głównymi faworytkami rywalizacji na Copacabanie, dodałoby naszym reprezentantkom jeszcze więcej pewności siebie przed fazą pucharową.

sytuacja w grupie A przed trzecią serią spotkań:

miejscepara/krajz-ppunktysety
1.Larissa/Talita (Brazylia)2-044:0
2.Kołosińska/Brzostek (Polska)2-044:1
3.Ukołowa/Birłowa (Rosja)0-220:4
4.Fendrick/Sweat (USA)0-221:4


O takim komforcie jak ich koleżanki z reprezentacji mogą pomarzyć Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel. Najbardziej doświadczeni z trzech polskich par występujących w Rio de Janeiro na razie najbardziej zawodzą. W pierwszym meczu aktualni brązowi medaliści mistrzostw Europy zostali rozbici przez Rosjan Konstantina Semenowa i Wiaczesława Krasilnikowa. W drugim pojedynku Biało-Czerwoni zagrali zdecydowanie lepiej. W starciu z wicemistrzami świata Reinderem Nummerdorem i Christiaanem Varenhorstem Polacy doprowadzili do tie-breaka, ale w nim byli wyraźnie słabsi od Pomarańczowych.

ZOBACZ WIDEO Tomasz Zieliński: będę bronił swojego dobrego imienia (źródło TVP)

Tym samym w czwartek Fijałek i Prudel zagrają swój mecz o być albo nie być w fazie pucharowej. Tylko zwycięstwo z Chilijczykami Estebanem Grimaltem i Marco Grimaltem zapewni siatkarzom znad Wisły awans minimum do barażu o 1/8 finału IO w Rio de Janeiro. W dwóch wcześniejszych spotkaniach najbliżsi rywale Polaków także ponieśli dwie porażki i do tego nie wygrali w tych meczach nawet seta.

sytuacja w grupie E przed trzecią serią spotkań:

miejscepara/krajz-ppunktysety
1.Semenow/Krasilnikow (Rosja)2-044:0
2.Nummerdor/Varenhorst (Holandia)2-044:1
3.Fijałek/Prudel (Polska)0-221:4
4.M. Grimalt/E. Grimalt0-220:4


Kinga Kołosińska i Monika Brzostek z Brazylijkami zmierzą się o 15:00 czasu polskiego. Dwie godziny później mecz z Chilijczykami rozpoczną Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel. Relacja na żywo z obu spotkań na WP SportoweFakty.

Komentarze (1):

 • MariaMOher Zgłoś
  Jesteście wielkie panie autorzy:" Rio 2016: "dwa mecza i dwa różne cele. Polskie siatkarki i siatkarze plażowi kończą fazę grupową" - skąd pochodzicie ? ( w cudzysłowie text z linku,
  Czytaj całość
  z wiadomości po prawej stronie )...

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL