Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Adam Warżawa

Rio 2016: piątkowe starty Polaków. Lekkoatleci wchodzą do gry

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Królowa sportu, czyli lekkoatletyka wchodzi do gry. W pierwszym dniu zmagań na stadionie olimpijskim w eliminacjach powalczą m.in. Piotr Małachowski i Anita Włodarczyk. Z kolei w żeglarstwie Piotr Myszka chce postawić kolejny krok ku medalowi.

Na taki dzień polscy kibice czekali. W czwartek wreszcie Biało-Czerwoni poprawili swój dorobek medalowy na igrzyskach olimpijskich. Dwa krążki do brązu Rafała Majki dołożyły osady wioślarskie. Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj sięgnęły po złoto w kobiecej dwójce podwójnej, a na najniższym stopniu podium stanęła również żeńska czwórka podwójna.

W piątek szansę na medal na torze wioślarskim będą mieli Miłosz Jankowski i Artur Mikołajczewski, którzy wystartują w finale dwójki podwójnej wagi lekkiej mężczyzn. Z kolei o finał w jedynkach powalczy Natan Węgrzycki-Szymczyk.

W XXXI Igrzyskach Olimpijskich Biało-Czerwoni najprawdopodobniej nie zdobędą medalu na pływalni. W czwartek w półfinale odpadł Konrad Czerniak, ostatnia realna polska nadzieja na sukces w tej dyscyplinie. Tym samym uwaga kibiców znad Wisły skupi się na stadionie olimpijskim, gdzie od piątku rywalizację rozpoczną lekkoatleci. Pierwszego dnia zmagań do walki o finał przystąpią m.in. Piotr Małachowski i Robert Urbanek (rzut dyskiem) oraz Joanna Fiodorow, Malwina Kopron i Anita Włodarczyk (rzut młotem).

W eliminacjach na 100 m zaprezentuje się wicemistrzyni świata juniorek na tym dystansie Ewa Swoboda. Pierwszy komplet medali na stadionie zostanie rozdany w pchnięciu kulą kobiet. W eliminacjach wystąpi Paulina Guba. Pierwsza próba sił czeka także naszych biegaczy na 400 (Rafał Omelko) i 800 metrów (Marcin Lewandowski, Adam Kszczot).

Po dziewięciu wyścigach coraz bliżej medalu wśród windsurferów w klasie RS:X jest Piotr Myszka. W piątek aktualny mistrz świata będzie chciał przynajmniej utrzymać swoją pozycję.

Na kolejnej stronie szczegółowe starty Polaków

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL