Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piotr Szczepanski (z lewej) i Marcin Pochwala (z prawej)PAP/EPA / PAP/EPA/ORESTIS PANAGIOTOU / Piotr Szczepanski (z lewej) i Marcin Pochwala (z prawej)

Rio 2016. Kajakarstwo górskie: Szczepański i Pochwała bez medalu. Złoto dla Słowaków

Łukasz Żaguń
Łukasz Żaguń
Marcin Pochwała i Piotr Szczepański uplasowali się na piątym miejscu w finale C2 w kajakarstwie górskim. Tym samym powtórzyli swój wynik z igrzysk olimpijskich w Londynie w 2012 roku.

Przed czwartkowym finałem C2 kajakarzy górskich kibice mieli duże apetyty. W ich pamięci było jeszcze piąte miejsce naszych reprezentantów w Londynie sprzed czterech lat. Tym razem miało być lepiej. Ale nie było, choć nie można powiedzieć, że Polacy zawiedli. Na pewno zrobili, co mogli. Zaliczyli poprawny przejazd, tyle że brakowało im chyba nieco ryzyka.

W półfinale polska para uplasowała się na piątym miejscu. Co prawda po przejeździe finałowym zajmowała trzecie miejsce, ale musiała poczekać jeszcze na występ trzech par. Dwie z nich okazały się szybsze i tym samym Polacy musieli pogodzić się z tym, że na podium nie staną.

Wielki sukces świętować mogą natomiast Słowacy, w składzie: Ladislav Skantar - Peter Skantar. W eliminacjach zajęli szóste miejsce, a w wielkim finale okazali się najszybsi. Za ich plecami uplasowali się natomiast Brytyjczycy (David Florence i Richard Houslow) i Francuzi (Gauthier Klauss i Matthieu Peche).

Wyniki finału C2 kajakarzy górskich:

MiejsceZawodnicyKrajCzas
1.Ladislav Skantar / Peter SkantarSłowacja101,58
2.David Florence / Richard HounslowWlk. Brytania102,01
3.Gauthier Klauss / Matthieu PecheFrancja103,24
4.Franz Anton / Jan BenzienNiemcy103,58
5.Piotr Szczepański / Marcin PochwałaPolska104,97
6.Michaił Kuzniecow / Dmitrij LarionowRosja106,70
7.Luka Bozić / Saso TaljatSłowenia107,73
8.Jonas Kaspar / Marek SindlerCzechy108,35
9.Lukas Werro / Simon WerroSzwajcaria111,52
10.Devin McEwan / Casey EichfeldUSA119,85

  ZOBACZ WIDEO "Halo, tu Rio": Copacabana uczy tolerancji (źródło TVP)

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL