Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Sailing Energy / World Sailing

Rio 2016: Anne-Marie Rindom nową liderką w klasie Laser Radial

Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Reprezentantka Danii Anne-Marie Rindom została nową liderką w klasie Laser Radial po kolejnym dniu rywalizacji podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

W piątek zawodniczki klasy Laser Radial powróciły do rywalizacji po dniu przerwy. Tym razem trzeba było poczekać na wiatr, ale ostatecznie organizatorom udało się przeprowadzić kolejne dwa wyścigi.

Nową liderką została brązowa medalistka mistrzostw świata, Anne-Marie Rindom z Danii, która tego dnia mijała linię mety na miejscach czwartym oraz szóstym. Na drugą pozycję awansowała srebrna medalistka poprzednich igrzysk oraz mistrzyni Europy, Holenderka Marit Bouwmeester, która w pierwszym wyścigu była szósta, a w drugim zajęła dopiero trzynaste miejsce.

Z lokaty pierwszej na trzecią spadła natomiast Annalise Murphy z Irlandii, która nie miała najlepszego dnia, ponieważ meldowała się na mecie na miejscach osiemnastym oraz dwunastym.

Z kolei z pozycji czwartej na szóstą przesunęła się mistrzyni olimpijska z Londynu, Chinka Lijia Xu, która najpierw była dziewiąta, a następnie dopiero dwudziesta czwarta. W tej klasie żadna Polka nie zakwalifikowała się na igrzyska.

Kolejne dwa wyścigi klasy Laser Radial zaplanowane są na sobotę 13 sierpnia. Później ponownie żeglarki będą miały dzień przerwy, a w poniedziałek przeprowadzony zostanie ostatni wyścig, medalowy, który jest podwójnie punktowany i w którym wystartuje dziesięć najlepszych zawodniczek klasyfikacji generalnej.

Pierwsza dziesiątka klasyfikacji generalnej w klasie Laser Radial:

MiejsceZawodniczkaKrajPunkty
1.Anne-Marie RindomDania30
2.Marit BouwmeesterHolandia40
3.Annalise MurphyIrlandia44
4.Tuula TenkanenFinlandia53,7
5.Josefin OlssonSzwecja57
6.Lijia XuChiny60
7.Evi Van AckerBelgia61
8.Gintare ScheidtLitwa68
9.Alison YoungWielka Brytania74
10.Veronika Kozelska FenclovaCzechy77

 

Maciej Frąckiewicz

ZOBACZ WIDEO "Halo, tu Rio": Copacabana uczy tolerancji (źródło TVP)

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL