Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Rio 2016: awans piłkarek z Brazylii po dreszczowcu w konkursie rzutów karnych

Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski
Reprezentacje Brazylii i Kanady awansowały do półfinału turnieju piłki nożnej kobiet. Gospodynie pokonały Australijki 7:6 dopiero w konkursie rzutów karnych, który trwał osiem serii.

Wszystkie ćwierćfinały były zacięte. Ciążąca na piłkarkach presja zrobiła swoje. Faza grupowa była rekordowa pod względem liczby goli, tymczasem w pierwszych połowach meczów o wejście do półfinału nie było bramek.

W 54. minucie Kanadyjka Sophie Schmidt przerwała impas strzelecki w pojedynku z Francją. Uderzyła nie tylko mocno, ale i precyzyjnie z woleja. Trójkolorowe prowadziły grę, przeważały w większości statystyk, a jednak nie były w stanie zdobyć gola i przegrały 0:1. Reprezentacja Kanady zmierzy się w półfinale z Niemkami, o których zwycięstwie z Chinkami również zdecydowała jedna, przepiękna bramka.

W drugim półfinale Brazylijki zagrają ze Szwedkami. Obie drużyny potrzebowały konkursu rzutów karnych, by pokonać swojego przeciwnika w ćwierćfinale.

Gospodynie turnieju podjęły Australijki w Belo Horizonte. Dobrze zorganizowana drużyna z Antypodów nie pozwoliła faworytkom na zdobycie gola przez 120 minut, choć oddały 29 strzałów, w tym 10 celnych. W 5. serii rzutu karnego nie wykorzystała gwiazda Marta i zanosiło się, że Brazylijka przeżyje dramat podobny do Lionela Messiego w finale Copa America.

ZOBACZ WIDEO "Halo, tu Rio": Copacabana uczy tolerancji (źródło TVP)

Jeden celny strzał dzielił Australijki od sprawienia niespodzianki. Kartina Gorry nie wykorzystała piłki meczowej i Brazylijki wymierzyły za to karę w 8. serii rzutów karnych. Konkurs zakończył się wynikiem 7:6.

Kanada - Francja 1:0 (0:0)
1:0 - Sophie Schmidt 55'

Brazylia - Australia 0:0 k. 7:6

Rzuty karne:

1:0 - Alves da Silva Andressa
1:1 - Elise Kellond-Knight
2:1 - Andressa
2:2 - Laura Alleway
3:2 - Beatriz
3:3 - Emily van Egmond
4:3 - Rafaelle
4:4 - Clare Polkinghorne
X - Marta
X - Kartina Gorry
5:4 - Debinha
5:5 - Michelle Heyman
6:5 - Monica
6:6 - Chloe Logarzo
7:6 - Tamires
X - Alanna Kennedy

Półfinały:

Szwecja - Brazylia / wt. 16.08.2016 godz. 18.00
Niemcy - Kanada / wt. 16.08.2016 godz. 21.00

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL