Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Sailing Energy / World Sailing

Rio 2016: Bouwmeester została liderką w klasie Laser Radial i jest pewna medalu

Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Reprezentantka Holandii Marit Bouwmeester została nową liderką w klasie Laser Radial po kolejnym dniu rywalizacji podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Holenderka jest już pewna medalu, ale musi powalczyć jeszcze o konkretny jego kolor.

W sobotę odbyły się ostatnie dwa wyścigi dla całej floty klasy Laser Radial. W poniedziałek przeprowadzony zostanie wyścig medalowy, który jest punktowany podwójnie i w którym wystartuje dziesięć najlepszych zawodniczek klasyfikacji generalnej.

Nową liderką została srebrna medalistka poprzednich igrzysk oraz aktualna mistrzyni Europy, Holenderka Marit Bouwmeester, która w pierwszym wyścigu była piąta, a w następnym zajęła drugie miejsce. Poza tym żeglarka z Holandii jest już pewna przynajmniej brązowego medalu, ponieważ czwartą zawodniczkę wyprzedza o dziewiętnaście punktów, a w wyścigu medalowym można odrobić najwyżej osiemnaście.

Na drugą pozycję spadła natomiast brązowa medalistka mistrzostw świata, Anne-Marie Rindom z Danii, która tego dnia mijała linię mety na miejscach dwudziestym drugim oraz trzecim. Na trzeciej pozycji pozostała Annalise Murphy z Irlandii. Ona meldowała się na mecie na miejscach szóstym oraz siódmym.

Pierwsza dziesiątka klasyfikacji generalnej w klasie Laser Radial:

MiejsceZawodniczkaKrajPunkty
1.Marit BouwmeesterHolandia47
2.Anne-Marie RindomDania55
3.Annalise MurphyIrlandia57
4.Evi Van AckerBelgia66
5.Tuula TenkanenFinlandia68,6
6.Gintare ScheidtLitwa82
7.Josefin OlssonSzwecja84
8.Alison YoungWielka Brytania91
9.Ashley StoddartAustralia101
10.Paige RaileyStany Zjednoczone109

  

Maciej Frąckiewicz

ZOBACZ WIDEO "Halo, tu Rio": twarze Rio de Janeiro (źródło TVP)


Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL