Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Sailing Energy / World Sailing

Rio 2016: Bouwmeester mistrzynią olimpijską w klasie Laser Radial

Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Reprezentantka Holandii Marit Bouwmeester zdobyła złoty medal w żeglarskiej klasie Laser Radial podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Srebrny medal wywalczyła Annalise Murphy z Irlandii, a z brązu cieszyła się Dunka Anne-Marie Rindom.

We wtorek w żeglarskiej klasie Laser Radial odbył się tylko wyścig medalowy, który jest punktowany podwójnie i w którym wystartować mogło tylko dziesięć najlepszych żeglarek klasyfikacji generalnej.

Przed ostatnim wyścigiem pewna przynajmniej brązowego medalu była srebrna medalistka poprzednich igrzysk oraz mistrzyni Europy, Marit Bouwmeester z Holandii, ponieważ nad czwartą w klasyfikacji zawodniczką miała przewagę dziewiętnastu punktów, a w wyścigu medalowym można ich odrobić maksymalnie osiemnaście. W nim Holenderka zameldowała się na mecie siódma, co wystarczyło jej do zdobycia złotego medalu.

Srebrny medal wywalczyła reprezentantka Irlandii Annalise Murphy, która wpłynęła na metę piąta. Przez część wyścigu płynęła na drugiej pozycji, co dawało jej w tamtym momencie złoto, ale ostatecznie nie udało się jej tego utrzymać.

Na najniższym stopniu podium stanęła brązowa medalistka mistrzostw świata, Dunka Anne-Marie Rindom, po tym jak wyścig medalowy ukończyła dopiero na ósmej pozycji.

Pierwsza dziesiątka klasyfikacji generalnej w klasie Laser Radial:

MiejsceZawodniczkaKrajPunkty
1.Marit BouwmeesterHolandia61
2.Annalise MurphyIrlandia67
3.Anne-Marie RindomDania71
4.Evi Van AckerBelgia78
5.Tuula TenkanenFinlandia86,6
6.Josefin OlssonSzwecja90
7.Gintare ScheidtLitwa90
8.Alison YoungWielka Brytania93
9.Ashley StoddartAustralia107
10.Paige RaileyStany Zjednoczone131


Maciej Frąckiewicz

ZOBACZ WIDEO Zofia Klepacka: Szkoda mi Piotra Myszki. Należał mu się medal... (źródło TVP)

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL