Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Rio 2016: wicemistrzowie świata poza strefą medalową

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Holendrzy Reinder Nummerdor i Christian Varenhorst, aktualni srebrni medaliści mistrzostw świata, przegrali ćwierćfinałowy mecz ze swoim rodakami Alexandrem Brouwerem i Robertem Meeuwsenem i nie zagrają w półfinale IO w Rio de Janeiro.

Rezultat w bratobójczym, holenderskim pojedynku o ćwierćfinał należy uznać za największą niespodziankę tej fazy zawodów w turnieju olimpijskim siatkarzy plażowych.

W pozostałych trzech spotkaniach także nie zabrakło emocji, ale w ostatecznym rozrachunku ze zwycięstw cieszyli się faworyci. Jako pierwsi awans do strefy medalowej, ku uciesze gospodarzy, wywalczyli Alison Cerutti i Bruno Oscar Schmidt. Po bardzo nierównym pojedynku Brazylijczycy pokonali 2:1 parę z USA Philipa Dalhaussera i Nicholasa Lucene.

W walce o olimpijskie podium w Rio de Janeiro pozostali także Nicolai Paolo i Daniele Lupo. Włosi, którzy w barażu o 1/8 finału wygrali z Piotrem Kantorem i Bartoszem Łosiakiem, w poniedziałek pokonali w ćwierćfinale Rosjan Nikite Liamina i Dmitrija Barsouka. Kibice ze wschodu nie muszą jednak rozpaczać, ponieważ w finale znajdzie się jedna para rosyjska.

W ostatnim pojedynku w ramach 1/4 finału Wiaczesław Krasilnikow i Konstantin Semenow wygrali 2:1 z rewelacją turnieju, Kubańczykami Nivaldo Diazem i Sergio Gonzalezem.

wyniki męskich ćwierćfinałów w turnieju siatkówki plażowej:

Cerutti/Schmidt (Brazylia) - Dalhausser/Lucena (USA) 2:1 (21:14, 12:21, 15:9)
Brouwer/Meeuwsen (Holandia) - Nummerdor/Varenhorst (Holandia) 2:0 (25:23, 21:17)
Nicolai/Lupo (Włochy) - Liamin/Barsouk (Rosja) 2:1 (21:18, 20:22, 15:11)
Krasilnikow/Semenow (Rosja)
- Diaz/Gonzalez (Kuba) 2:1 (22:20, 22:24, 18:16)

pary półfinałowe:

Cerutti/Schmidt (Brazylia) - Brouwer/Meeuwsen (Holandia) - godz. 22:00
Nicolai/Lupo (Włochy) - Krasilnikow/Semenow (Rosja) - godz. 4:00

ZOBACZ WIDEO "Halo, tu Rio": miasto Boga czy bez Boga? (źródło TVP)

 

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL