Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert Prezioso / Stringer Getty Images / Robert Prezioso / Robert Prezioso / Stringer

Rio 2016. Mamy srebro! Marta Walczykiewicz wicemistrzynią olimpijską!

Patryk Kurkowski
Patryk Kurkowski
Marta Walczykiewicz fantastycznie spisała się w finale kajakarek na 200m. Polka została wicemistrzynią olimpijską! To siódmy medal dla Polski w Rio de Janeiro. Złoto z Londynu obroniła Lisa Carrington, a po brąz sięgnęła Inna Osypenko-Radomska.

Marta Walczykiewicz była niezwykle zdeterminowana. Cztery lata temu była jedną z faworytek do podium, a nawet złotego medalu. Wówczas jednak nasza reprezentantka - jak sama przyznała - nie wytrzymała presji i zajęła ostatecznie piątą lokatę. Ta była dla niej ogromnym zawodem.

- Nie wytrzymałam presji, którą wszyscy na mnie nałożyli. Teraz dorosłam do tego startu, czuję się dużo mocniejsza fizycznie i psychicznie. Bardzo wyraźnie poprawiłam wytrzymałość - przyznała świeżo upieczona wicemistrzyni olimpijska.

Do Rio de Janeiro Polka pojechała bogatsza w doświadczenie i z ogromną motywacją. Nasza reprezentantka chciała sobie powetować nieudany występ w Londynie. 29-letnia zawodniczka tym razem spisała się wprost rewelacyjnie i zdobyła srebrny medal.

Walczykiewicz w finale wystartowała bardzo mocno, ale to w drugiej części dystansu wypłynęła na drugą pozycję, którą utrzymała do samego końca. 

ZOBACZ WIDEO Kajakarstwo, K1 200 m (K): Walczykiewicz wicemistrzynią olimpijską (źródło TVP)
Kajakarstwo, K1 200 m (K): Walczykiewicz wicemistrzynią olimpijską

Nieosiągalna dla przeciwniczek była faworyzowana Lisa Carrington. Reprezentantka Nowej Zelandii wygrała aż o 0,4 sekundy i tym samym obroniła tytuł z Londynu. Trzecie miejsce w finale zajęła Inna Osypenko-Radomska, która przegrała z Polką o 0,13 sekundy.

Srebro Walczykiewicz to siódmy medal dla Polski w Rio de Janeiro. Biało-Czerwoni wywalczyli dotychczas 2 złote, 2 srebrne i 3 brązowe krążki.

Wyniki finału K-1 200 m na IO 2016:

MiejsceZawodniczkaKrajCzas
1.Lisa CarringtonNowa Zelandia39.864
2.Marta WalczykiewiczPolska40.279
3.Inna Osypenko-RadomskaAzerbejdżan40.401
4.Spela Ponomarenko JanićSłowenia40.769
5.Sarah GuyotFrancja40.894
6.Teresa Portela RivasHiszpania41.053
7.Linnea StensilsSzwecja41.293
8.Inna KlinowaKazachstan41.521

  

ZOBACZ WIDEO "Halo, tu Rio": fawele - ciemna karta Brazylii (źródło TVP)

Komentarze (22):

Wszystkie komentarze (22)

Komentarze (22)

×
    Wszystkie komentarze (22)
    PRZEJDŹ NA WP.PL