Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Adrian Zieliński

Rio 2016: konsekwencje dopingu. Armia nie dla braci Zielińskich

Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik
Po aferze dopingowej na igrzyskach olimpijskich w Rio bracia Zielińscy muszą odejść z armii. Ponadto Zawisza Bydgoszcz zawiesił ich w prawach członków.

Na początku maja Zielińscy przeszli z Tarpana Mrocza do Zawiszy Bydgoszcz i dostali etaty w wojsku, zostając zawodowymi żołnierzami i członkami działającego przy Zawiszy Wojskowego Zespołu Sportowego.

W Rio mieli godnie reprezentować Polskę i walczyć o medale w podnoszeniu ciężarów. Jednak w ich organizmie wykryto niedozwolone środki dopingowe.

Zawisza już zawiesił Adriana i Tomasza Zielińskich w prawach członków. Zaś wojsko odebrało im prawo noszenia munduru. W efekcie stracą oni wszystkie przywileje związane ze służbą, w tym również mundurowe emerytury.

- Adrian i Tomasz Zielińscy już złożyli wnioski o zwolnienie ze służby wojskowej. To były nasze wspólne decyzje. Do końca września trwa okres wypowiedzenia - powiedział ppłk Dariusz Bednarek, dowódca bydgoskiego Wojskowego Zespołu Sportowego i wiceprezes CWZS Zawisza, cytowany na łamach bydgoszcz.sport.pl.

- Zawiedliśmy się na nich. Sytuacja, która wynikła podczas igrzysk olimpijskich, była tak drastyczna, że procedura zwolnienia ze służby została już wdrożona. Nie chcę dalej z nimi współpracować - dodał ppłk Bednarek.

Ponadto wojsko skreśliło z listy grupy sportów wspieranych przez armię podnoszenie ciężarów.

ZOBACZ WIDEO "Policja traktuje nas jak zwierzęta, bo jesteśmy czarni" (źródło TVP)

Komentarze (32):

 • cymeria Zgłoś
  Zadarli z nie właściwymi osobami.... Komuś bardzo zależało na tym aby ich dosłownie "UPOKORZYĆ" dekanian nandrolonu , pomijając długi czas rozpadu w organizmie osoby przyjmującej ,
  Czytaj całość
  to bardzo słaby środek , do poprawienia swoich osiągnieć , daje mizerne efekty siłowe, I każdy kto profesjonalnie uprawiał ten sport dobrze o tym wie . Nie ma takiej opcji aby zawodnik z długim stażem startowym , świadomie to przyjął i liczył na super efekty . Grubo szyty groteskowy wyrok pod publiczkę .
  • Kriss1 Zgłoś
   jAK MOŻNA z tak zasyfioną ..buzia (od sterydów ?) walczyc o dobre "nazwisko" brata zielińskiego.Te sterydy zupełnie wypaliły mu mózg i nasz bohater nie do konca wie co mówi.Zalosne:(
   • Przemkov183 Zgłoś
    Jeśli brali świadomie, zaznaczam "ŚWIADOMIE", to mogą mieć pretensje do siebie i jako, że są młodzi to mają czas by naprawić to co zrobili. Jeśli ktoś pod pretekstem podawania
    Czytaj całość
    iniekcji ze środków dozwolonych podał im sterydy to chłopaki są najbardziej pokrzywdzonymi sportowcami w Polsce.I nie mówcie, że to niemożliwe, bo nagle myli się laboratorium i to w 2 przypadkach przez kilka miesięcy, po czym wszyscy mówią, że to tylko ich wina. A to gówno prawda.
    Wszystkie komentarze (32)

    Komentarze (32)

     Wszystkie komentarze (32)
     PRZEJDŹ NA WP.PL