Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / FIVB

Glenn Hoag: Zaczynamy przygotowania do Tokio 2020

Ola Piskorska
Ola Piskorska
Reprezentacja Kanady nie miała nic do powiedzenia w ćwierćfinałowym meczu w Rio i nie zdołała urwać nawet seta Rosjanom. - Mamy bardzo młodych zawodników i zaczynamy już myśleć o igrzyskach w Tokio w 2020 - zapowiedział trener Kanadyjczyków.

Kanadyjczycy dość niespodziewanie awansowali z grupy A, zwanej też "grupą śmierci", do ćwierćfinałów. Zagrali świetne spotkanie na otwarcie turnieju olimpijskiego pokonując 3:0 USA, a na koniec skorzystali na tym, że Włosi mieli już pewne pierwsze miejsce w grupie i odpuścili ostatni mecz. To wystarczyło na awans do fazy pucharowej, ale długo w niej Kanadyjczycy nie pograli, bo przegrali 0:3 z Rosją.

- Nie zagraliśmy dobrego spotkania w ćwierćfinale - przyznał szkoleniowiec przegranych. - Przede wszystkim mieliśmy ogromne problemy z przyjęciem bardzo trudnej zagrywki Rosjan, a bez przyjęcia jest prawie niemożliwe, żeby grać dobrą siatkówkę. Popełniliśmy zatrważającą liczbę błędów i brakowało nam cierpliwości - ocenił Glenn Hoag.

Jednak szkoleniowiec podkreślił, że ten występ będzie cennym doświadczeniem dla jego podopiecznych w kontekście przyszłości. - Mamy bardzo młodą drużynę i większość zawodników ma szansę na wyjazd na kolejne igrzyska w Tokio w 2020. Już zaczynamy przygotowania do zrealizowania tego celu - zapowiedział doświadczony trener.

Kapitan reprezentacji Kanady był bardziej krytyczny w ocenie ćwierćfinałowego występu swojej drużyny. - Rosjanie byli o wiele mocniejsi i lepsi od nas. My popełniliśmy za dużo błędów. W przyjęciu, na zagrywce czy dotykając siatki, właściwie we wszystkich elementach. Przy takiej liczbie błędów jest niezwykle trudno nawiązać walkę z przeciwnikiem - przyznał przyjmujący Fred Winters.

ZOBACZ WIDEO "Halo, tu Rio": fawele - ciemna karta Brazylii (źródło TVP)

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL