Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA / FRANCK ROBICHON

Rio 2016. Ashton Eaton po raz drugi złotym medalistą olimpijskim, Paweł Wiesiołek daleko

Łukasz Żaguń
Łukasz Żaguń
Nie było żadnej niespodzianki w dziesięcioboju. Złoty medal wywalczył główny faworyt, Ashton Eaton. Paweł Wiesiołek zajął odległe, 21. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Ashton Eaton zakończył dziesięciobój z wynikiem 8893 punktów. To nowy rekord olimpijski. Do pobicia rekordu świata trochę Amerykaninowi jednak zabrakło, bo wynosi on obecnie 9045 punktów. Niemniej jednak, Eaton po raz kolejny potwierdził, że jest absolutnym królem dziesięcioboju. To jego drugi złoty medal igrzysk olimpijskich. Cztery lata temu w Londynie również stanął na najwyższym stopniu podium.

Zadowolony ze swojej postawy może być też Francuz Kevin Meyer, który do Eatona w klasyfikacji generalnej stracił tylko 59 punktów. Na najniższym stopniu podium stanął natomiast Kanadyjczyk Damian Warner, dla którego był to najlepszy występ w tym sezonie.

Usatysfakcjonowany ze swojego występu być nie może natomiast Paweł Wiesiołek. Polak chciał poprawić swój rekord życiowy w Rio de Janeiro, ale do tego wyczynu sporo mu zabrakło (rekord - 8140, wynik z igrzysk - 7784).

Wielu dziesięcioboistów przyjechało do Brazylii jednak świetnie przygotowanych. Pięciu z nich poprawiło bowiem swoje rekordy życiowe. Szkoda, że w tym gronie nie znalazł się Wiesiołek.

Klasyfikacja generalna dziesięcioboju:

MiejsceZawodnikKrajPunkty
1.Ashton EatonUSA8893
2.Kevin MeyerFrancja8834
3.Damian WarnerKanada8666
4.Kai KazmirekNiemcy8580
5.Larbi BourradaAlgieria8521
21.Paweł WiesiołekPolska7784

 

ZOBACZ WIDEO "Halo, tu Rio": Brazylia oknem wystawowym (źródło TVP)

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL