Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Adam Warżawa

Wzruszający gest Piotra Małachowskiego. Medal z Rio de Janeiro przekazał na licytację

Łukasz Żaguń
Łukasz Żaguń
Piotr Małachowski po raz kolejny udowodnił, że ma wielkie serce. Srebrny medal wywalczony w Rio de Janeiro przekazał na licytację dla chorego chłopca.

Polski dyskobol w Rio de Janeiro, do finałowego konkursu rzutu dyskiem, podchodził w roli faworyta. W ostatniej próbie zwycięstwo z rąk wydarł mu jednak Niemiec Christoph Harting. Mimo wszystko, srebrny medal igrzysk olimpijskich można uznać za duży sukces Piotra Małachowskiego.

Nasz reprezentant nie zamierza jednak siedzieć teraz na kanapie i podziwiać swój krążek. Polak zdecydował się przekazać go na licytację dla Olka, który walczy z nowotworem gałki ocznej.

"Tuż po zawodach napisała do mnie Gosia, mama małego Olka, prosząc o pomoc w ratowaniu jej synka. Olek prawie od dwóch lat, czyli ponad połowę swojego życia, walczy z nowotworem gałki ocznej. Siatkówczak to złośliwy nowotwór oka, który występuje tylko u dzieci poniżej 5 roku życia, jakby specjalnie wybierając najsłabszych. W Polsce nie ma już szans na uratowanie oczka Olka. Jedyną szansą jest terapia w Nowym Jorku. Postanowiłem pomóc Olkowi i przekazać medal zdobyty w Rio na licytację. Cała wylicytowana kwota zostanie przeznaczona na leczenie Olka" - napisał na swoim profilu na Facebooku Małachowski.

Polski dyskobol zaapelował też do wszystkich swoich fanów, by ci wsparli jego inicjatywę i wzięli udział w licytacji (szczegóły można znaleźć w poście Małachowskiego umieszczonym powyżej).

Przypomnijmy, to nie pierwszy taki gest ze strony Małachowskiego. Pochodzący z Żuromina dyskobol regularnie bierze udział w akcjach charytatywnych i pomaga najbardziej potrzebującym, a zwłaszcza ciężko chorym dzieciom.

ZOBACZ WIDEO "Po raz pierwszy komentatorzy z innych telewizji przybijali nam piątki" (źródło TVP)

Komentarze (25):

 • Sokrates Pik Zgłoś
  oddał kawałek blaszki-a mistrzem będzie zawsze.Jestem zbulwersowany w takich chwilach ,kiedy portale pisza -Lewandowski oddał swoje stare buty na lIcytacje,Małachowski medal, Małysz
  Czytaj całość
  skórki od banana-i teraz pytanie?Czy za te fanty ktoś komus pomógł-NIE.Pomoc to kasa-zywa kasa-a tej żaden z tych krezusów nie dał-bo to pazerne stworzenia-nastawione na branie-nie dawanie.A takie gesty-to jak ruchTY frykcyjne-odpieprz...........cie sie............ o macie tu koraliki................Wy nazywacie to pięknym gestem-ja zas WIELKIM BRAKIEM SERCA I ZWYKŁYM WSTYDEM.
  • ЦТ Zgłoś
   Wystarczy, że swoją postawą pokazał, że jest mistrzem ŻYCIOWYM, a to jest o wiele cenniejsze, niż nawet multimedalista olimpijski...
   • Tadam Zgłoś
    Brawo Piotrek!! Ja też dziś zrobiłem przelew dla Olka. Pomóżmy Olkowi wygrać z chorobą!!
    Wszystkie komentarze (25)

    Komentarze (25)

    ×
     Wszystkie komentarze (25)
     PRZEJDŹ NA WP.PL