WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Buda Mendes

Kolejny medal dla Polski! Marzena Zięba wicemistrzynią paraolimpijską

Patryk Kurkowski
Patryk Kurkowski
Marzena Zięba znakomicie spisała się w konkursie podnoszenia ciężarów w kategorii +86 kg. Polka przegrała tylko z Nigeryjką Josephine Orji, która w Rio de Janeiro pobiła własny rekord świata.

Wejdź na TYPER.WP.PL, twórz własne ligi i typuj wyniki meczów!

Marzena Zięba udowodniła, że jest naprawdę silna. Nasza reprezentantka znacząco poprawiła się względem dwóch poprzednich startów na igrzyskach paraolimpijskich. Osiem lat temu w Pekinie była szósta, a cztery lata temu w Londynie piąta. W ubiegłym roku Zięba została mistrzynią Europy, więc do Rio de Janeiro jechała ze sporymi ambicjami.  

Polka nie zawiodła i wszystkie trzy jej próby były udane. Zięba zaczęła od ciężaru ważącego 128 kilogramów, potem dołożyła jeszcze 2 kg, wreszcie na koniec podniosła 134 kilogramy. Tym samym wygrała z Holenderką Melaicą Tuinfort.

Bezkonkurencyjna była Josephine Orji. Dość powiedzieć, że Nigeryjka rozpoczęła rywalizację dopiero wtedy, kiedy... wszystkie rywalki już ją zakończyły. Rekordzistka świata zaczęła bowiem od 150 kilogramów. Ostatecznie zapisano na jej koncie 154 kilogramy, choć podniosła również 160. 

Medalistki podnoszenia ciężarów w kategorii +86 kg:

MiejsceZawodniczkaKrajWynik
1.Josephine OrjiNigeria154
2.Marzena ZiębaPolska134
3.Melaica TuinfortHolandia130

ZOBACZ WIDEO: Robert Szaj: To są igrzyska rekordów (źródło TVP)

Komentarze (1):