Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Gareth ThomasPAP/EPA / HANNIBAL HANSCHKE / Na zdjęciu: Gareth Thomas

Legenda rugby zdradziła swój sekret. Gareth Thomas jest nosicielem wirusa HIV

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Gareth Thomas to legenda walijskiego rugby. Były sportowiec ujawnił, że jest nosicielem wirusa HIV i przez lata walczył z chorobą. Przyznał, że diagnoza sprawiła, że chciał popełnić samobójstwo.

- To moja tajemna tortura - powiedział Gareth Thomas. Jego historię prezentują angielskie tabloidy. 45-latek był jednym z najlepszych walijskich rugbystów. Wyznał, że żyje z nieuleczalnym wirusem. Przygotowywał się do wyścigu "Ironman", ale padł ofiarą szantażystów, którzy chcieli ujawnić wyniki jego diagnozy.

Thomas powiedział w rozmowie z "The Sunday Mirror", że od lat żył z sekretem. - Czułem wstyd i trzymałem tę wielką tajemnicę. Bałem się, że ludzie będą mnie oceniać i traktować jak trędowatego z powodu braku wiedzy. Miałem myśli samobójcze. Myślałem o zjechaniu z urwiska - powiedział.

- Dla mnie chęć śmierci była po prostu naturalną myślą i wydawało się, że to najłatwiejsze wyjście. Dzięki wsparciu oraz osobistej sile i doświadczeniu w przezwyciężaniu emocji udało mi się przez to przejść. Wiele osób zarażonych wirusem HIV żyje w strachu i wstydzie, ale nie chcę być jedną z nich - dodał.

Thomas mógł liczyć na wsparcie najbliższych. - Wszyscy martwiliśmy się o niego. To niezwykła osoba, która jest mentalnie przygotowana do tego, aby sobie z tym poradzić. Był bohaterem w Walii i jest szanowany za to, co osiągnął na boisku - powiedział jeden z jego przyjaciół cytowany przez "The Sunday Mirror".

Zobacz także:
Serie A: Napoli - Sampdoria. Pewna wygrana wicemistrza Włoch
MMA. KSW 50. Wyniki gali. De Fries, Narkun i Parke mistrzami po gali w Londynie

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL