Najnowsze Wyniki/Kalendarz
konferencja prasowa, podczas której poinformowano o odwołaniu meczówPAP/EPA / KIMIMASA MAYAMA / Na zdjęciu: konferencja prasowa, podczas której poinformowano o odwołaniu meczów

Problemy w Japonii. Przez tajfun Hagibis odwołano mecze Pucharu Świata w rugby

Igor Kubiak
Igor Kubiak
W najbliższy weekend w Japonię ma uderzyć tajfun Hagibis. Niekorzystne warunki pogodowe sprawiają, że organizatorzy Pucharu Świata w rugby zdecydowali się odwołać dwa mecze. Rozegranie innych spotkań stoi pod znakiem zapytania.

Zbierający się potężny tajfun Hagibis sprawił, że odwołano już dwa sobotnie mecze Pucharu Świata w rugby. W ramach fazy grupowej nie odbędą się spotkania Anglia - Francja i Nowa Zelandia - Włochy. 

- Decyzja nie była łatwa. Została podjęta z myślą o bezpieczeństwie drużyn, publiczności i wolontariuszy. To jest naszym priorytetem - przyznał dyrektor turnieju, Alan Gilpin.

Oba spotkania w ogóle się nie odbędą, a zespołom zostaną przyznane po 2 punkty za remisy 0:0. Anglia i Francja miały już zapewniony awans do ćwierćfinału, ale odwołanie spotkania sprawiło, że szansę na kwalifikację do kolejnej rundy stracili Włosi. 

Wciąż nie wiadomo, czy odbędą się cztery niedzielne mecze Pucharu Świata. Ich rozegranie będzie zależne od szkód, jakie tajfun wyrządzi dzień wcześniej.

Przez Hagibis zagrożone są również treningi i kwalifikacje do Formuły 1 na torze Suzuka.

Czytaj teżF1: Grand Prix Japonii. Formuła 1 wydała komunikat z powodu tajfunu. Zdrowie kibiciów i kierowców najważniejsze

Czytaj teżF1: supertajfun Hagibis uderzy dzień wcześniej. Kwalifikacje do Grand Prix Japonii pod znakiem zapytania


ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio #3: Uratowana kariera. Tomasz Kaczor wicemistrzem świata

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL