Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Anita WłodarczykWP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Anita Włodarczyk

Lekkoatletyka. Legendarny trener wie, jak pomóc Anicie Włodarczyk. "Powinna spotkać się z psychologiem"

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Po tym, jak Anita Włodarczyk zakończyła współpracę z Krzysztofem Kaliszewskim, najlepsza młociarka w historii została bez trenera. Chętny pomóc Polce jest legendarny szkoleniowiec Czesław Cybulski.

85-latek w przeszłości współpracował z Anitą Włodarczyk. Czesław Cybulski uznawany jest za trenerską legendę w rzucie młotem. Do mistrzostwa olimpijskiego poprowadził Szymona Ziółkowskiego, współpracował także z samą Włodarczyk, Kamilą Skolimowską czy Pawłem Fajdkiem. Teraz zadeklarował, że może pomóc rekordzistce świata, gdy ta została bez trenera. 

Cybulski wyciągnął do swojej byłej podopiecznej pomocną dłoń. Jest gotowy do pomocy, ale nie na pełen etat. Sam przyznał, że z racji wieku, nie nadaje się już na trenera. - Chętnie pomógłbym przy technice, którą przez ostatnie trzy lata bardzo straciła - powiedział Cybulski w rozmowie z TVP Poznań.

Legendarny trener ma dla Włodarczyk kilka rad. - Myślę, że Anita powinna spotkać się kilka razy z psychologiem, zrzucić te nieprzyjemności ostatnich dni i rozpocząć przygotowania do poprawienia techniki rzutu młotem przed igrzyskami w Tokio. Jeśli będzie chciała, to sama mnie znajdzie, a ja po prostu nie chcę ingerować w jej sprawy z daleka. Jestem do dyspozycji - dodał.

ZOBACZ WIDEO: Pozytywy i negatywy przełożonych igrzysk. Robert Korzeniowski o szansach i zagrożeniach dla polskich sportowców

Szkoleniowiec jest zdania, że Włodarczyk podczas przyszłorocznych igrzysk olimpijskich jest w stanie rzucać nawet po 85 metrów. To byłby nowy rekord świata. Obecny, należący do Polki, wynosi 82,98 m.

Kilka dni temu Włodarczyk zakończyła współpracę z wieloletnim trenerem, Krzysztofem Kaliszewskim. Taką decyzję podjął szkoleniowiec, co było sporym rozczarowaniem dla zawodniczki. Oboje współpracowali od 2009 roku.

Czytaj także:
Hat-trick Justyny Święty-Ersetic w Toruniu doceniony przez europejską federację. Teraz mogą pomóc kibice
Tokio 2020. Ogromne koszty przełożenia igrzysk. Organizatorzy liczą je w miliardach funtów

Czy Anita Włodarczyk zdobędzie złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (6):

 • Godfather-Darth Vader Zgłoś
  Nie myślałem, że Włodarczyk stanie się pseudo gwiazdeczką.
  • jotwu Zgłoś
   Trudny charakter.Poobrażała naookoło,popaliła mosty i ...... została sama.To tak musiało się skończyć.Czas wrócić do normalności.Przeprosić ,zmienić stosunek do innych ,.O
   Czytaj całość
   sukcesach powoli musi zapomnieć.Za rok będzie jeszcze gorzej.Amerykanki już ją przebijają.
   • yes Zgłoś
    Napisałem pod artykułem 28.03, godz. 20:07: "Cybulski skończy w czerwcu 85 lat. Nie wiem czy po ponad 10 latach wejdzie z Włodarczyk do tej samej rzeki ;)". Nic raczej z tego nie
    Czytaj całość
    będzie, ryzykowne byłoby przedsięwzięcie. Ciekawe jaki pomysł mają Włodarczyk i PZLA?Przypomniałem teraz czasy, gdy Janusz Szewiński zostawał i został trenerem swojej żony, Ireny. Nie pojawił on się znikąd. Był fotoreporterem, jednak z lekkoatletyczną przeszłością. Potrafili dogadać się, ważne były zdolności i doświadczenie zawodniczki w zakresie treningów, startów oraz organizowania się. Sprawa Włodarczyk musi być rozwiązana.
    Wszystkie komentarze (6)

    Komentarze (6)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL