Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Marcin KrukowskiPAP/EPA / DIEGO AZUBEL / Na zdjęciu: Marcin Krukowski

Mistrzostwa świata w lekkoatletyce Doha 2019: Marcin Krukowski 7., Anderson Peters wygrał

Piotr Ziemka
Anderson Peters wygrał konkurs rzutu oszczepem podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata Doha 2019. Na siódmej pozycji sklasyfikowano Marcina Krukowskiego.

Anderson Peters przystąpił do finału z ósmym rezultatem sezonu. Na ósmym miejscu znajdował się też w prognozach bukmacherów. W sobotnich kwalifikacjach miał trzeci wynik.

Reprezentant Grenady w pierwszej kolejce rzucił na odległość 86 metrów oraz 69 centymetrów i objął prowadzenie. Na czele pozostał niespodziewanie już do końca. W trzeciej odsłonie powiększył przewagę nad rywalami po rzucie na odległość 86,89 metra.

Marcin Krukowski najdłuższy swój rzut dnia wykonał w inauguracyjnym podejściu. 80,56 metra po 1/6 rywalizacji dawało mu czwartą lokatę. Później spadł na siódme miejsce. W drugiej kolejce rekordzista Polski uzyskał 79,91. Cztery następne jego próby okazały się spalone. W kwalifikacjach Krukowski był jedenasty. W poprzednich mistrzostwach świata został sklasyfikowany na dziewiątej pozycji.

Drugie miejsce już po 1/6 konkursu zajmował Magnus Kirt. Lider listy światowej uzyskał na początek 83,95 metra, a w następnym podejściu poprawił się na 86,21. Brązowy medal zdobył obrońca mistrzowskiego tytułu - Johannes Vetter.