Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Marcin Krukowski Materiały prasowe / AZS/Paweł Skraba / Na zdjęciu: Marcin Krukowski

Koronawirus. Tokio 2020. Marcin Krukowski nie wrócił do Polski. Nadal trenuje na obozie w Turcji

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Marcin Krukowski jest jednym z nielicznych polskich sportowców, którzy mimo rozprzestrzeniającej się epidemii koronawirusa nie wrócili do Polski. Oszczepnik został w Turcji, gdzie przygotowuje się do igrzysk olimpijskich.

27-latek to jeden z nielicznych kandydatów do medali, któremu epidemia koronawirusa nie zakłóciła przygotowań do igrzysk olimpijskich. Marcin Krukowski nie zdecydował się na powrót do kraju i pozostał w Belek. Tam przebywa na obozie, który łącznie ma trwać 42 dni. Jego zakończenie planowane jest na 17 kwietnia, ale wszystko może się zmienić w przypadku rozwoju epidemii koronawirusa w Turcji.

Krukowski ma zapewnione najlepsze warunki w Belek. Właściciele ośrodka treningowego dbają o komfort polskiego zawodnika. - Pozwolono nam zostać ze względu na to, że nasz ośrodek dokłada wszelkich starań, by było tu czysto i bezpiecznie. Codziennie po 23 mamy dezynfekcję całego ośrodka. Są pobierane próbki z basenu, są odkażacze do rąk - przekazał oszczepnik.

- Ośrodek jest jednym z najlepszych na świecie. Trenujemy tutaj pełną parą i liczymy na to, że igrzyska odbędą się w planowanym terminie. Czasami są to dwa-trzy treningi dziennie. Cieszymy się, że możemy tutaj przebywać w tym czasie - dodał Krukowski.

Oszczepnik chciał zostać w Turcji, bo ryzyko zakażenia koronawirusem jest tu stosunkowo niewielkie, a zależy mu na odpowiednim przygotowaniu do igrzysk. - Jesteśmy na obozie kadrowym i wspólnie z władzami PZLA i sztabem medycznym podjęliśmy decyzję, że większym zagrożeniem byłaby podróż samolotem niż pozostanie tutaj. Nie wychodzimy z ośrodka, mamy gdzie trenować, mamy co jeść, gdzie spać, a ośrodek wyposażony jest w zaplecze medyczne. Nie panikujemy, tylko trzymamy się planów, ale oczywiście bardzo uważamy, by cały czas minimalizować zagrożenie zakażenia - powiedział Michał Krukowski, ojciec Marcina i jego trener.

Czytaj także:
Koronawirus. W 46 godzin z Kalifornii do Puław. Malwina Kopron: Za mną podróż życia
Koronawirus. Tokio 2020. Anita Włodarczyk o igrzyskach: Siedzimy na bombie. Nie wiadomo, kiedy wybuchnie

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Co z igrzyskami w Tokio? "Niektórzy cały czas żyją nadzieją, że odbędą się w terminie"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (2):

 • yes Zgłoś
  Przebywa w liczbie mnogiej. Ciekawe ilu ich/zawodników jest? Może 3, a może 103? Przypuszczam, że są też trenerzy, masażyści i inni pomocnicy.
  • PawelGawor Zgłoś
   Chciałbym przedstawić Wam projekt, dzięki któremu odmienisz swoje życie. Wszystko zaczyna się na stronie >> DUZAKASA.ONLINE << Zastanawiasz się jak działa ten projekt?
   Czytaj całość
   Inwestujemy na sprawdzonej platformie tradingowej, każdy kto się zapisze dostaje przydzielonego dla siebie opiekuna, który pomaga przez cały czas w decyzjach inwestycyjnych. Dostajesz dokładne instrukcje na jakich parach i jak zagra, ryzyko strat jest znikome. Nic prostszego. Mój wynik przy inwestycji 250$ wyniósł ponad 6000zł w przeciągu niecałych 30 dni!

   Komentarze (2)

   ×
   PRZEJDŹ NA WP.PL