Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Pawliczenko mistrzem świata w saneczkarstwie, Loch szósty raz z rzędu na podium

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka
Siemion Pawliczenko został mistrzem świata w saneczkarstwie. Na drugim stopniu podium stanął Felix Loch. Brąz zdobył Wolfgang Kindl.

Siemion Pawliczenko utrzymał prowadzenie, które wywalczył w pierwszym ślizgu. Rosjanin uzyskał łączny czas 1:36.288. Felix Loch szósty raz z rzędu stanął na podium rywalizacji jedynek mężczyzn na mistrzostwach świata. Zwyciężał w latach: 2008, 2009, 2012 i 2013. Srebrny medal zdobył również w 2011 roku. Po pierwszym ślizgu Niemiec zajmował trzecie miejsce. Do Pawliczenki stracił 71 tysięcznych sekundy.

Drugiej lokaty zajmowanej po półmetku nie utrzymał Dominik Fischnaller. Włoch popełnił błąd tuż przed końcem ślizgu i ostatecznie został sklasyfikowany na 13. pozycji. 16. był Maciej Kurowski, a 24. - Wojciech Chmielewski

Konkurs drużynowy wygrała reprezentacja Niemiec: Natalie Geisenberger, Loch, Tobias Wendl oraz Tobias Arlt. Na drugiej pozycji uplasowała się Rosja (Tatiana Iwanowa, Pawliczenko, Andrij Bogdanow i Andrij Miedwiediew), a na trzeciej - Kanada (Alex Gough, Sam Edney, Tristan Walker oraz Justin Snith). Polska zajęła dziewiąte miejsce w stawce dwunastu zespołów. Biało-czerwoni startowali w składzie: Natalia Wojtuściszyn, Kurowski, Artur Gędzius i Jakub Kowalewski.
.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL