Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Michał Jasnosz Newspix / TADEUSZ BACAL / Na zdjęciu: Michał Jasnosz

Zmarł prezes Polskiego Związku Sportów Saneczkowych, Michał Jasnosz

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Zarząd Polskiego Związku Sportów Saneczkowych poinformował o śmierci prezesa Michała Jasnosza. Miał 71 lat. "Niezmordowany społecznik i wzór zaangażowania w popularyzacji sportów zimowych" - czytamy na oficjalnej stronie związku.

29 września zmarł Michał Jasnosz. Kadencja prezesa Polskiego Związku Sportów Saneczkowych miała upłynąć w 2022 roku. "Odszedł od nas w wieku 71 lat, po pełnej pasji wędrówce gospodarczym i sportowym szlakiem, niezmordowany społecznik i wzór zaangażowania w popularyzacji sportów zimowych, człowiek wielkiej dobroci i pasji działania" - czytamy na stronie związku.

Jasnosz w przeszłości był związany również z hokejem na lodzie - był członkiem zarządu i skarbnikiem Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. Do tego był jednym z inicjatorów budowy sztucznie mrożonego toru bobslejowo-saneczkowo-skeletonowego o parametrach olimpijskich w Krynicy-Zdrój.

https://www.facebook.com/pzssan/posts/963064620701625">

Był zwycięzcą plebiscytu "Gazety Krakowskiej" na "Człowieka 2004 roku w woj. małopolskim" i "Społecznik-Wolontariusz Roku 2013" organizowanego przez Stowarzyszenie Nowosądecka Wspólnota. 

Pogrzeb Jasnosza odbędzie się w piątek, 4 października, o godz. 14:00 na Cmentarzu Parafialnym w Tyliczu.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL