Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Natalia MaliszewskaNewspix / Rafal Oleksiewicz / PressFocus / Na zdjęciu: Natalia Maliszewska

Natalia Maliszewska dziesiąta, Rafał Anikiej 7. w Pucharze Świata w Szanghaju

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka
Natalia Maliszewska została zdyskwalifikowana w pierwszym półfinale na 500 metrów podczas zawodów Pucharu Świata 2019/2020 w Szanghaju. Siódme miejsce wśród mężczyzn zajął Rafał Anikiej.

Polka wygrała drugi ćwierćfinał z czasem 43.020. W pozostałych wyścigach triumfowały: Kexin Fan (43.208), Kim Boutin (42.528) oraz Chunyu Qu (43.462). W półfinale Natalia Maliszewska wystartowała z drugiego toru. Przez początkowe 20 sekund zwyciężczyni klasyfikacji łącznej Pucharu Świata 2018/2019 na 500 metrów zajmowała drugą lokatę. Prowadziła Martina Valcepina. W 23. sekundzie złota medalistka mistrzostw Europy przy próbie wyprzedzenia Włoszki spowodowała jej upadek. Maliszewska minęła metę jako pierwsza, ale sędziowie ją zdyskwalifikowali.

Świetną serię kontynuuje Boutin. Kanadyjka po raz czwarty wygrała finał zawodów Pucharu Świata 2019/2020 na 500 metrów. Na drugim stopniu podium stanęła Suzanne Schulting. Jako trzecia finiszowała Valcepina. Maliszewska zamknęła czołową dziesiątkę. W klasyfikacji generalnej jest trzecia z dorobkiem 19324 punktów. Przed nią są Boutin (40000) i Valcepina (33616).

Siódmą lokatę w rywalizacji na 500 metrów mężczyzn zajął Rafał Anikiej. Polak awansował do półfinału dzięki najlepszemu czasowi spośród zawodników będących na trzecich pozycjach w ćwierćfinałach. W drugim półfinale Polak był czwarty, a w finale B - trzeci. Anikiej wyrównał swoje największe osiągnięcie - na siódmym miejscu sklasyfikowano go też 5 lutego 2017 roku w Dreźnie.

Triumfował Shaolin Sandor Liu, a na trzecim miejscu uplasował się brat zwycięzcy - Shaoang Liu. Między reprezentantami Węgier w finale A znalazł się Dajing Wu.

ZOBACZ WIDEO Doktor Pernitsch nadal pracuje ze skoczkami. "Spełniliśmy wszystkie jego warunki"

Czy w niedzielę Natalia Maliszewska awansuje do finału w Szanghaju?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL