Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Natalia Maliszewska Materiały prasowe / Rafał Oleksiewicz / Na zdjęciu: Natalia Maliszewska

Short track. Natalia Maliszewska pożegnała tragicznie zmarłą rywalkę. "Za szybko..."

PS
W piątek zmarła 27-letnia reprezentantka Holandii w short tracku, Lara van Ruijven. Rywalkę z toru pożegnała Natalia Maliszewska.

Tragiczne wieści dotarły w piątek do kibiców sportów zimowych. Utytułowana i 27-letnia Lara van Ruijven przegrała walkę o życie. Holenderka pod koniec czerwca trafiła do szpitala z reakcją autoimmunologiczną, która doprowadziła do poważnych powikłań, w tym krwotoku wewnętrznego. W sumie przeszła dwie operacje, przebywała w stanie śpiączki farmakologicznej, ale jej stan był krytyczny. O śmierci zawodniczki poinformował holenderski "De Telegraaf".

Lara Van Ruijven w 2018 roku sięgnęła po tytuł mistrzyni świata w short tracku na dystansie 500 metrów. Na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu wywalczyła brązowy medal. Holenderka bardzo często rywalizowała na torze z Natalią Maliszewską.

Polka za pośrednictwem mediów społecznościowych pożegnała zmarłą rywalkę. "Doceniajmy te drobne rzeczy, każdy dzień.. bo nigdy nie wiemy, kiedy będzie ten ostatni. Za szybko.. za szybko. SPOCZYWAJ W POKOJU LARA" - napisała na Facebooku. 

Czytaj także:
Skoki. Thomas Lacroix nie żyje. Zmarł na skutek obrażeń po upadku na skoczni
Skoki narciarskie, Nieoficjalnie: Letnie GP w Wiśle bez kibiców. Program zawodów może się zmienić

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL