Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Antiga i Kurek nie mogli znaleźć wspólnego języka?

Rafał Malinowski
Rafał Malinowski
[tag=9642]Stephane Antiga[/tag] nie powołał Bartosza Kurka do reprezentacji Polski na zbliżające się mistrzostwa świata. Wywołało to lawinę komentarzy.

- W składzie nie znalazł się Kurek, ponieważ od początku przygotowań nie był wystarczająco efektywny, choć pracował bardzo ciężko, również walcząc z bólem pleców. W tym momencie musiałem dokonać wyboru i zdecydowałem się na zawodników, którzy według mnie są najbardziej wydajni - uzasadniał swoją decyzję Antiga.


Według Super Expressu nie tylko forma była powodem odsunięcia Bartosza Kurka. Trener i zawodnik, krótko mówiąc, nie mogli się porozumieć. - Byłem świadomy niesnasek, nie chcę jednak dyskutować o tym publicznie, bo to kwestia wewnętrzna kadry. Trener podjął taką, a nie inną decyzję. Teraz on odpowiada za wynik w mistrzostwach. Jeśli rezultat będzie dobry, to Antiga zostanie rozgrzeszony, a jak zły, to każdy doszuka się przyczyn w tym, co się stało z Bartkiem - powiedział na łamach Super Expressu Mirosław Przedpełski, prezes PZPS.

Po braku powołania dla Kurka w polskich mediach wybuchła wielka dyskusja. Głos zabrało wiele osób, m. in. Zbigniew Bartman, który na facebooku napisał: - Kurek nie podpasywał Antidze, więc musi odejść. Ale nie zapominajmy o pięknym sloganie promującym kadencję Antigi: "Wszystkie ręce na pokład".

Źródło: Super Express

Czy siatkarska centrala powinna doprowadzić do konfrontacji Antigi i Kurka i doprowadzić do kompromisu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (17):

 • Grzegorz Krajza Zgłoś
  Popieram,Niech graja młodzi chętni do gry, a o tym wie tylko trener.Szkoda że tego nie robi trener reprezentacji w Piłce Nożnej,który trzyma się tylko weteranów,a młodzi nie maja
  Czytaj całość
  wstępui grzeją ławę.
  • panda25 Zgłoś
   Ponieważ w sprawie Bartka już się napisałem, teraz - tak na marginesie - tylko dodam z wyczytanych informacji: Plamen skreślił z reprezentacji braci Bratojew.
   • Lady Aga mistrzynią Zgłoś
    "Przed tym sezonem byłem przekonany, że Bartosz Kurek będzie najważniejszym siatkarzem biało-czerwonych podczas mistrzostw świata, a główny cel Antigi to doprowadzić siatkarza z
    Czytaj całość
    numerem 6 na koszulce do wielkiej formy. Po wielu obserwacjach, rozmowach i wizytach w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale zdążyłem wyrobić sobie jednak inną opinię. Nie wiem dlaczego, co na to wpłynęło i mam nadzieje, że w przyszłości będzie inaczej, że tak jak kiedyś na zgrupowania przyjeżdżać będzie Bartosz, a nie Bartuś Kurek. Warto jednak mu pomóc, wyciągnąć dłoń i nie bagatelizować problemu. Ostentacyjne opuszczenie treningu w trakcie jego trwania to przejaw olbrzymiej desperacji. Coś wobec czego nie można przejść obojętnie. Na mundialu Bartka nie zobaczymy, ale nie powinniśmy go stracić na kolejne lata. Wierzę, że rzucone w kierunku Antigi słowa [b] "u ciebie już nigdy nie zagram" [/b] to tylko chwilowa emocjonalna destabilizacja tego znakomitego sportowca. Od początku sezonu Bartosz Kurek miał w reprezentacji wroga… tym wrogiem był Bartosz Kurek." - Jerzy Mielewski.To tylko utwierdziło mnie w przekonaniu, że brak Kurka to bardzo dobra decyzja Antigi.
    Wszystkie komentarze (17)

    Komentarze (17)

    ×
     Wszystkie komentarze (17)
     PRZEJDŹ NA WP.PL