Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Australijczycy z szacunkiem o Polakach. Edgar: To będzie dla nas wielkie wydarzenie

Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik
Australijczycy rozpoczęli mundial od starcia z Kamerunem. - Ten mecz był dla nas dobrym przetarciem przed spotkaniem z Polakami - przyznał Edgar, który wyjawił receptę na pokonanie biało-czerwonych.

W swoim pierwszym pojedynku podopieczni Jona Uriarte zmierzyli się z ekipą z Kamerunu, której postawa mogła być niewiadomą. Siatkarze z Afryki pokazali dobrą siatkówkę, w której nie brakowało efektownych reakcji po udanych akcjach, czym zaskarbili sobie sympatię wrocławskiej publiczności. - Kamerun jest dobrą drużyną, ich siatkówka cechuje się dużą atletycznością, w swojej grze stawiają na dobre fizyczne przygotowanie i silne uderzenia. Zawsze są groźnym zespołem i sprawili nam dużo kłopotów, ale to spotkanie było dla nas dobrą inauguracją mundialu - przyznał Thomas Edgar, lider australijskiej reprezentacji.


Edgar docenia znaczenie pierwszego zwycięstwa w Mistrzostwach Świata 2014, także w kontekście kolejnego pojedynku Australijczyków. - Zdecydowanie to był dla nas ważny mecz. Zdobycie trzech punktów ma duże znaczenie dla naszego końcowego miejsca w tabeli grupy A. Zagranie spotkania z teoretycznie słabszym rywalem było dla nas dobrym przetarciem przed konfrontacją z Polakami - zaznaczył.

Po efektownym pokonaniu Serbów podopieczni Stephane'a Antigi znacząco przybliżyli się do wyjścia z grupy A z pierwszego miejsca. We wtorek 2 września na trybunach Hali Stulecia zasiądzie biało-czerwona widownia, która może ponieść Polaków do drugiego triumfu. - Spotkanie z biało-czerwonymi będzie arcyważne w kontekście końcowego układu tabeli. Będzie to również wielkie wydarzenie, okraszone magiczną atmosferą, spodziewamy się bowiem, że trybuny będą wypełnione do ostatniego miejsca, a kibice stworzą niesamowity klimat - powiedział Thomas Edgar.

Jak Australijczycy będą przygotowywać się do pojedynku z reprezentacją Polski, który bez wątpienia będzie dla nich trudną konfrontacją? - Mamy dzień przerwy, który poświęcimy na analizę gry Polaków w ich meczu z Serbią. Postaramy się wychwycić ich charakterystyczne zagrania. Jednocześnie musimy się skupić na naszej grze, na to jak bardzo swoją postawą możemy wywierać presję na rywalach. Liczę, że uda nam się dokonać czegoś magicznego - wyjawił.

W rozmowie z portalem SportoweFakty.pl, Thomas Edgar zdradził, co będzie kluczem do zwycięstwa Australijczyków nad Polakami. - Przede wszystkim nasza gra musi być na wyższym poziomie. Granie na najwyższym poziomie w tym turnieju zagwarantuje sukces. Nasza siatkówka będzie musiała być bardziej agresywna. Aby pokonać Polaków będziemy musieli zagrać naszą najlepszą siatkówkę - podkreślił.

Czy Australijczycy nawiążą wyrównaną walkę z Polakami?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

  • MDmaster Zgłoś
    "Przede wszystkim nasza gra musi być na wyższym poziomie. Granie na najwyższym poziomie w tym turnieju zagwarantuje sukces."To dopiero jest recepta, no, no.

    Komentarze (1)

    PRZEJDŹ NA WP.PL